سفیر رژیم صهيونيستي قاهره را ترک کرد

 سفیر رژیم صهيونيستي قاهره را ترک کرد
دوشنبه 29 فروردين 1390 - 10:55

پس از برگزاري چندين تظاهرات نزديک سفارت رژيم اشغالگر در قاهره، و کنسولگري اين رژيم در اسکندريه، منابع رسانه اي مصر بامداد امروز از خروج سفير رژيم صهيونيستي از قاهره به مقصد تل آويو خبر دادند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، "اسحاق لیفانون" سفیر رژیم اشغالگر در قاهره بامداد امروز این شهر را به مقصد تل آویو ترک کرد.

 

صدها تظاهرکننده هشتم آوریل در اعتراض به حملات هوایی و توپخانه ای رژیم اشغالگر به غزه، مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره و کنسولگری این رژیم در اسکندریه تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

آبزرور: عربستان در خشونت های بحرین دست دارد

آبزرور: عربستان در خشونت های بحرین دست دارد
سه شنبه 30 فروردين 1390 - 05:09

روزنامه انگليسي آبزرور اعلام کرد: دلايل متعددي وجود دارد که دست داشتن نيروهاي عربستاني در خشونت هاي رژيم بحرين عليه مخالفان در روستاها و مناطق اطراف منامه را ثابت کرده است.

سایت "حوار و تجدید" به نقل از این روزنامه انگلیسی نوشت که یکی از بحرینی هایی که در جریان خشونت های اخیر در این کشور دستگیر شده بود خاطرنشان کرده است: نیروهای لباس شخصی که با لهجه عربستانی صحبت می کردند و سلاح های اتوماتیک در اختیار داشتند در مدت یک ماه گذشته بارها به مخالفان حمله کردند.

 

این روزنامه تصریح کرد: نیروهای عربستانی و اماراتی در قالب نیروهای سپر جزیره به درخواست دولت بحرین و به بهانه حفاظت از ساختمان ها، مراکز و تأسیسات زیربنایی و استراتژیک وارد این کشور شدند اما دلایلی مبنی بر مشارکت آنها در حملات سازمان یافته به مردم از حمله سرکوب تظاهرکنندگان بحرینی پس از اخراج آنها از میدان اللؤلؤه در دست است.

 

سازمان دیده بان حقوق بشر هچنین اعلام کرد: از مجموع 430 نفری که در جریان تظاهرات بحرین دستگیر شده اند، 4 نفر کشته شده اند. اما منابع مخالفان شمار دستگیر شدگان را 720 نفر می دانند و اظهار می دارند که 210 نفر نیز مفقود شده اند.

پربیننده ترین خبرها