«الحریری» پس از پایان کنفرانس پاریس پیشنهاد خود برای تشکیل کابینه را به «عون» می‌دهد

«الحریری» پس از پایان کنفرانس پاریس پیشنهاد خود برای تشکیل کابینه را به «عون» می‌دهد
پنج‌شنبه 13 آذر 1399 - 12:07

یک روزنامه سعودی به نقل از منابع آگاه نوشت، نخست‌وزیر مکلف لبنان بلافاصله پس از نشست پاریس طرح مورد نظر خود برای تشکیل کابینه متشکل از 18 وزیر را به رئیس‌جمهور این کشور تحویل خواهد داد.

العالم - لبنان

روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» به نقل از منابع سیاسی نوشت، «سعد الحریری» نخست‌وزیر مکلف به تشکیل دولت جدید لبنان تصمیم گرفته طرح خود برای تشکیل کابینه متشکل از هجده وزیر را به محض اتمام کنفرانس پاریس ویژه ارائه کمک به لبنان، ارائه دهد.

در ادامه این گزارش آمده، دلیل درنگ الحریری برای ارائه پیشنهاد خود این بوده که مسأله اختلافات بر سر تشکیل دولت جدید به کنفرانس پاریس تشکیل نشود زیرا لبنان به کمک‌های بین‌المللی نیاز فوری دارد.

الشرق‌الاوسط افزود، ساختار وزارتی آماده شده توسط سعد الحریری بیانگر مشخصات ارائه شده توسط «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در طرحش ویژه نجات لبنان است.

دولت «حسان دیاب» پس از انفجار مهیبت چهارم آگوست در بندر بیروت ناچار به استعفا شد و سعد الحریری در بیست و دوم اکتبر مأمور به تشکیل دولت جدید شد.

نشست پاریس به منظور جمع‌آوری کمک برای لبنان از چهارشنبه شب (دیشب) آغاز شده است.

هفته جاری ریاست‌جمهوری فرانسه ادعا کرد تا زمانی که کابینه دولت لبنان تشکیل نشود، اجازه رسیدن حمایت‌های مالی بین‌المللی به این کشور را نمی‌دهد.

«نعیم قاسم» معاون حزب‌الله لبنان هم دیروز (چهارشنبه) گفت، میان رئیس‌جمهور منتخب آمریکا و غیر از وی تفاوتی وجود ندارد، نباید بر روی مواضع واشنگتن برای تشکیل دولت لبنان حساب باز کرد و دولت جدید باید هر چه زودتر تشکیل شود.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها