در دیدار با دختر امام موسی صدر؛

امیرعبداللهیان: امام موسی صدر شعار وحدت امت اسلامی را معنا بخشید

امیرعبداللهیان: امام موسی صدر شعار وحدت امت اسلامی را معنا بخشید
چهارشنبه 3 دی 1399 - 18:18

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه امام موسی صدر شعار وحدت امت اسلامی را معنا بخشید، گفت: وی با سلوک سیاسی خود پیروان ادیان گوناگون را به همزیستی مسالمت‌آمیز هدایت و نقش برجسته‌ای را ایفاء کرده است.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

حسین امیرعبداللهیان روز چهارشنبه در دیدار حورا صدر دختر امام موسی صدر اظهارکرد: امام موسی صدر از اندیشمندان بزرگی است که شعار وحدت امت اسلامی را معنا بخشید.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل همچنین با اشاره به نقش امام موسی صدر در رشد آگاهی شیعیان معاصر لبنان افزود: وی با سلوک سیاسی خود پیروان ادیان گوناگون را به همزیستی مسالمت‌آمیز هدایت و نقش برجسته‌ای را ایفاء کرده است.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: امام موسی صدر فعال‌ترین پیشوای شیعیان لبنان و مبتکر و پیش‌آهنگ واقعی مبارزه با رژیم صهیونیستی و مبارزه با جهل و نادانی است.

وی ابراز امیدواری کرد که سرنوشت امام موسی صدر مشخص شود و شاهد بازگشت وی در میان امت اسلامی باشیم.

حورا صدر نیز در این دیدار ضمن تاکید بر نقش امام موسی صدر بر وحدت بین مذاهب اسلامی اظهارکرد: وی به یک نوع اتحاد، گفت و گو و همزیستی میان پیروان سایر ادیان الهی نیز معتقد بود.

وی ادامه داد: امام موسی صدر از روزهای آغازین حضور خود در لبنان، توجه خاصی به این مهم داشت. در جهت گفت و گو و ارتباط با گروه‌های سیاسی و مذهبی مسیحیان این کشور برنامه‌ریزی کرد و به طور جدی وارد عمل شد و برای وحدت مسلمانان اقدامات مهمی انجام داد و روز به روز هم برعمق و وسعت آن افزود.

به گزارش خانه ملت، دختر امام موسی صدر خاطرنشان کرد: ما با جدیت سرنوشت امام موسی صدر را کماکان پیگیری می‌کنیم و تا کنون ادله عقلی و قلبی اطمینان‌بخشی برای تایید شهادت وی نیافته‌ایم و انتظار داریم که دولت و پارلمان ایران و لبنان و همه دوست‌داران امام موسی صدر در این امر مهم به خانواده امام یاری رسانند.

در این دیدار سه اثر منتشر شده جدید از سوی موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر با عناوین «به رنگ سبز» خاطره همسر امام موسی صدر، «آنچه خود گفت» متن نوار صوتی امام و «برای انسان» ارائه شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها