وزارت خارجه:‌ خون سردار سلیمانی منطقه را در مخالفت با حضور آمریکا متحد کرد

وزارت خارجه:‌ خون سردار سلیمانی منطقه را در مخالفت با حضور آمریکا متحد کرد
چهارشنبه 10 دی 1399 - 13:29

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به انزجار مردم سرتاسر منطقه از قاتلان سردار شهید عنوان کرد: خون او منطقه ما را در مخالفت با استکبار و حضور آمریکا متحد کرد و آن خشم و اتحاد همچنان پابرجاست.

العالم- ایران/ سیاسی

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آستانه سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در توئیترش با انتشار تصاویری از حضور گسترده مردم در نقاط مختلف جهان در پی شهادت شهید سلیمانی اعلام کرد: سال گذشته، مردم سرتاسر منطقه، از ایران و عراق گرفته تا هند و پاکستان، انزجار خود را از قاتلان سردار سلیمانی نشان دادند.

در این توئیت آمده است: خون او منطقه ما را در مخالفت با استکبار و حضور آمریکا متحد کرد. پاسخی واقعی به سبک‌سری. آن خشم و اتحاد همچنان پابرجاست.

وزارت امور خارجه از هشتگ «هرگز ‌نمی‌بخشیم، ‌هرگز ‌فراموش‌ نمی‌کنیم» در این توئیت استفاده کرده است.

بامداد روز جمعه سیزدهم دی ماه ۱۳۹۸ (سوم ژانویه ۲۰۲۰) ساعاتی پس از انتشار اخباری مبنی بر اصابت موشک به دو خودرو در نزدیکی فرودگاه بغداد، حشد الشعبی عراق از شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس» معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق در حمله هوایی آمریکا خبر داد و ساعتی بعد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این خبر را تأیید کرد.

در پی این خبر، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مسئولیت ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس را بر عهده گرفت و در بیانیه‌ای اذعان کرد که این ترور به دستور رئیس جمهور آمریکا صورت گرفته است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هم پس از این اقدام تروریستی مدعی شد که سردار سلیمانی در حال برنامه‌ریزی برای حملات علیه دیپلمات‌ها و نظامیان آمریکایی بود و خودش دستور ترور سردار سلیمانی را صادر کرده است.

در همین خصوص نیز «سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه اخیرا در اظهاراتی تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران همانگونه که بارها اعلام کرده است پیگیری حقوقی بین‌المللی در ارتباط با ترور مجرمانه و بزدلانه سردار سلیمانی را در تمامی سطوح ادامه خواهد داد و این اقدام تروریستی را نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین روز دوشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران نیز تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد خون شهید پایمال شود و آنهایی که چنین کردند از کیفر آن بی امان بمانند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها