آغاز تجمع مردم عراق برای بزرگداشت شهید سلیمانی و ابومهدی

 آغاز تجمع مردم عراق برای بزرگداشت شهید سلیمانی و ابومهدی
يکشنبه 14 دی 1399 - 09:57

میدان التحریر بغداد میزبان شمار زیادی از مردم عراق است که برای شرکت در تظاهرات گسترده در نخستین سالروز شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس از بامداد امروز به سوی این میدان حرکت کرده‌اند.

العالم - عراق

میدان التحریر بغداد از صبح امروز (یکشنبه - سوم ژانویه) برای برگزاری تظاهرات بزرگ «شهادت و حاکمیت» در نخستین سالروز شهادت فرماندهان مقاومت که قرار است از ساعت ۱۳:۰۰ آغاز شود، آماده شده و میزبان شمار زیادی از مردم عراق است که از بامداد شروع به حرکت به سوی این میدان کرده‌اند.

مقامات سازمان الحشد الشعبی عراق پیشتر اعلام کرده بود که مهمترین برنامه تدارک دیده شده برای بزرگداشت نخستین سالروز شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق و سایر همرزمانشان برگزاری راهپیمایی میلیونی مردمی در بغداد همزمان با تظاهرات مردمی در سایر استانهای عراقی است که طی آن بر اخراج فوری نیروهای آمریکایی از خاک عراق تاکید خواهد شد.

بنا بر این گزارش شعار «شهادت و حاکمیت» نیز به عنوان شعار اصلی اولین سالروز بزرگداشت فرماندهان شهید انتخاب شده تا بر ضرورت اخراج اشغالگران و بازپس‌گرفتن حاکمیت عراق تاکید شود.

کاربران شبکه‌های اجتماعی تصاویری از بیلبردها و پوسترهای طراحی شده با شعار «شهادت و حاکمیت» را که در مناطق مختلف عراق نصب شده و نیز تصاویری از مزین شدن میدان التحریر بغداد به تصاویر دو فرمانده شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس منتشر کردند.

500

برخی کاربران نیز با بازنشر پوسترهای فراخوان برگزاری این تجمع گسترده در پایتخت عراق، زمان و مکان آن را یادآوری و تاکید کردند که برای اعلام وفاداری به فرماندهان شهید مقاومت و اعلام خشم خود به دشمنان عراق، خود را به میدان التحریر خواهند رساند.

پایگاه خبری «صابرین نیوز» نیز با انتشار تصاویری از حضور مردم عراق در میدان التحریر بغداد از صبح امروز، خبرسازی و شایعه پراکنی برخی رسانه‌ها و صفحه‌های مجازی درباره حمله معترضان به ساختمان فرودگاه بغداد در نزدیکی خیابان شهید «ابومهدی المهندس» نوشت که این خبرسازی‌ها با هدف تخریب وجهه معترضان عراقی صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش در حالی که شماری از تظاهرات کنندگان خود را به میدان التحریر رسانده‌اند، از طرف خیابان «الکیلانی» هنوز مردم در حال حرکت به سوی میدان التحریر هستند تا در تظاهراتی که قرار است ساعت ۱۳:۰۰ امروز به وقت بغداد برگزار شود، حضور داشته باشند.

600600

سوم ژانویه (۱۳ دی ماه سال گذشته) آمریکا در اقدامی تروریستی سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را در بغداد به شهادت رساند. به دنبال این ترور، پارلمان عراق طرح اخراج نظامیان آمریکایی از عراق را تصویب کرد و اکنون سراسر عراق خود را برای بزرگداشت یاد این شهدا در نخستین سالگرد شهادتشان آماده می‌کند. خیابان‌های مختلفی در سراسر عراق مزین به بیلبوردهای بزرگ از این شهدا شده‌اند و در استانهای مختلف مراسم یادبود و بزرگداشت این شهدا برگزار شده و می‌شود و هماهنگی‌ها و تدارکات برای این امر همچنان ادامه دارد.

قرار است امروز علاوه بر بغداد استانهای دیگر عراقی مانند بصره، الواسط، المثنی، میسان، ذی‌قار و ... نیز تظاهرات شهادت و حاکمیت را برگزار کنند

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها