هشدار فلسطین درباره خطر حفاری‌های رژیم صهیونیستی در زیر مسجد الاقصی

هشدار فلسطین درباره خطر حفاری‌های رژیم صهیونیستی در زیر مسجد الاقصی
دوشنبه 22 دی 1399 - 22:22

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین شورای امنیت را در قبال گسترش حفاری‌های رژیم صهیونیستی در زیر مسجد الاقصی و تبعات آن در خصوص یهودی سازی قدس شریف مسئول دانست.

العالم - فلسطین اشغالی

رژیم صهیونیستی در راستای پروژه خود برای تکمیل یهودی‌سازی «صحن البراق» و جنوب غرب مسجد الاقصی به حفاری در صحن البراق و نزدیکی باب المغاربه ادامه می‌دهد.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، شهروندان فلسطینی می‌گویند، مسئولین رژیم صهیونیستی در مقطع اخیر با چندین دستگاه بولدزور و دیگر تجهیزات حفاری، حفاری‌های بزرگ و گسترده‌ای را در نزد پل چوبی صحن البراق انجام داده‌اند.

اداره اوقاف اسلامی قدس نیز با اشاره به اینکه با نگرانی پیگیر حفاری‌های رژیم صهیونیستی در اطراف مسجد الاقصی است، گفت: حفاری‌های زیر مسجد الاقصی مغایر با حقوق بشردوستانه بین المللی و تصمیم‌های یونسکو در این خصوص است و رژیم صهیونیستی هم کرونا را بهانه‌ای برای در تنگنا قرار دادن اهالی بخش قدیمی قدس قرار داده است و مانع حضور نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی می‌شود.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین نیز شورای امنیت را از لحاظ سیاسی، حقوقی و اخلاقی برای توقف جنایات رژیم اشغالگر در حق مسجد الاقصی مسئول خواند و گفت: «حفاری‌های اسرائیل در صحن البراق در چارچوب نقشه یهودی سازی قدس و زیاده خواهی‌های رژیم اشغالگر در این منطقه است، افزون بر تجاوز روزمره رژیم صهیونیستی به منطقه سلوان قدس که با هدف برای یهودی سازی قدس و آواره ساختن اهالی آن است.
وزارت خارجه تشکیلات خودگردان همچنین از سکوت جامعه بین المللی در قبال فاجعه قطع هزاران اصله درخت زیتون فلسطینی‌ها توسط شهرک‌نشینان صهیونیست ابراز تعجب کرد و گفت که این فجایع به سر حد جنایات جنگی و جرایم غیرانسانی می‌رسد.

ادامه حملات صهیونیست‌ها به کرانه باختری

حملات نظامیان رژیم اشغالگر به مناطق مختلف کرانه باختری طی یک ماه اخیر و به رغم وجود شرایط همه‌گیری کرونا شدت گرفته است.
نظامیان صهیونیست همچنین امروز نیز شماری از شهروندان فلسطین را بازداشت و در برخی مناطق که به درگیری با اهالی منجر شد، چندین فلسطینی را زخمی کردند.

شهرک سبسطیه در شمال غرب نابلس، شهرک قباطیه در جنوب جنین، شهرک فرعون در جنوب طولکرم، اردوگاه الجلزون در شمال رام الله و همچنین شهر قدس اشغالی امروز شاهد حمله نظامیان صهیونیست و بازداشت ده‌ها فلسطینی بود.

در شهرک فرعون همچنین شماری فلسطینی هم به ضرب گلوله واقعی نظامیان صهیونیست زخمی شدند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها