دولت مستعفی کویت مامور پیشبرد امور این کشور شد

دولت مستعفی کویت مامور پیشبرد امور این کشور شد
دوشنبه 29 دی 1399 - 16:33

« شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح » امیر کویت با قبول استعفای دولت به نخست وزیر و وزرای مستعفی ماموریت داد تا تشکیل دولت جدید، پیشبرد امور را بر عهده داشته باشند.

العالم-كويت

«الصباح» روز دوشنبه با صدور فرمان امیری استعفای «شیخ صباح الخالد» نخست وزیر و وزرا را پذیرفت.

در همین حال امیر کویت در این فرمان طبق ماه ۱۰۳ قانون اساسی این کشور به دولت مستعفی که تنها ۳۵ روز از تشکیل آن می‌گذشت ماموریت داد که تا زمان تشکیل دولت جدید امور را به پیش ببرد و هریک از وزرا تا آن زمان به کار خود ادامه دهند.

طبق ماده ۱۰۳ قانون اساسی کویت اگر نخست‌وزیر و یا وزیری به هر علتی از سمت خود کناره‌گیری کند، تا زمان تعیین جانشین، به انجام کارهای فوری مربوط به خود ادامه می ‌دهد.

این فرمان پس از آن صادر شد که دولت کویت به ریاست شیخ صباح الخالد نخست وزیر چهارشنبه هفته گذشته استعفای خود را تقدیم "شیخ نواف" امیر این کشور کرد.

هیات دولت کویت به دنبال تنش بوجود آمده میان مجلس و دولت پس از طرح درخواست ۳۷ نماینده مجلس برای استیضاح «شیخ صباح الخالد» نخست وزیر این کشور، سه شنبه هفته گذشته استعفا داد.

این در حالی است که امضاء کنندگان این طرح، استیضاح نخست وزیر را حق قانونی نمایندگان در ارتباط با نظارت بر قوه مجریه و رسیدگی به موارد قصور یا اخلال در مبانی قانونی و حقوقی دانسته‌اند.

از سوی دیگر، درخواست نمایندگان برای استیضاح شیخ صباح در حالی مطرح شده که انتخابات مجلس کویت ۱۵ آذر برگزار و کابینه نیز چند روز پس از آن معرفی شد.

«شیخ نواف الاحمد الصباح» امیر کویت در تاریخ ۱۸ آذر ماه «صباح الخالد الاحمد الصباح» را دوباره به عنوان نخست وزیر این کشور انتخاب و او را مامور تشکیل کابینه جدید کویت کرد.

پس از معرفی وزیران توسط «صباح الخالد الاحمد الصباح» امیر کویت هم با صدور فرمانی کابینه این کشور را تایید کرد و اعضای کابینه جدید کویت به ریاست «صباح الخالد الصباح» در حضور «نواف الاحمد الجابر الصباح» امیر این کشور سوگند یاد کردند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها