بازداشت دوباره شیخ رائد صلاح

بازداشت دوباره شیخ رائد صلاح
دوشنبه 29 فروردين 1390 - 11:01

نيروهاي امنيتي رژيم اشغالگر، رييس جنبش اسلامي در اراضي اشغالي فلسطين را دوباره بازداشت کردند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر عصر دیروز شیخ رائد صلاح را هنگام سفر به اردن در نقطه مرزی بازداشت کردند.

 

منابع رسانه ای دلیل بازداشت دوباره شیخ رائد صلاح را اعتراض او به بازجویی نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر از همسرش در نقطه مرزی عنوان کردند.

 

رژیم اشغالگر تا کنون بارها رائد صلاح را بازداشت کرده است. وی مدتی قبل 5 ماه به بهانه مشاجره با پلیس بازداشت شد.

 

رائد صلاح همچنین سال گذشته به دلیل مشارکت در کاروان آزادی شکست محاصره غزه، مدتی را در بازداشت بسر برد.

بیانیه شورای همکاری؛ استمرار بحران سازی برخی کشورها

بیانیه شورای همکاری؛ استمرار بحران سازی برخی کشورها
سه شنبه 30 فروردين 1390 - 05:13

سخنگوي وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران تاکيد کرد: بيانيه شوراي همکاري خليج فارس در جهت انحراف افکارعمومي و بحران سازي هاي برخي کشورهاي منطقه است.

به گزارش شامگاه دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری العالم به نقل از اداره اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، 'رامین مهمان پرست'، ادعاهای تکراری و اتهامات کذب علیه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه اخیر شورای همکاری خلیج فارس را مردود و بی اساس دانسته و آن را اقدامی در جهت انحراف افکار عمومی جامعه بین المللی از اقدامات نظامی گرایانه و بحران ساز برخی کشورهای منطقه توصیف کرد.

 

مهمان پرست در خصوص بیانیه مورخ 28 فروردین ماه وزیران خارجه شورای همکاری در ریاض گفت: جای تعجب است که در بیانیه منتشره به اسم شورای همکاری، ادعای دخالت ایران در مسائل منطقه ای مطرح می گردد در حالی که نیروهای نظامی برخی از کشورهای عضو این شورا با زیر پا گذاشتن تمامی قوانین و کنوانسیونهای بین المللی، در امور داخلی کشور همسایه خود دخالت کرده و به سرکوب مردان و زنان بی دفاع پرداخته اند.

 

وی افزود: نامه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به دبیرکل محترم سازمان ملل درباره اوضاع جاری بحرین نیز ناظر بر همین واقعیات و ناشی از نگرانی ایران نسبت به اقدامات نظامی گرایانه ای است که مخل امنیت و ثبات منطقه می باشد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه با مردود دانستن رویکرد سرکوب در بحرین و تاکید بر ضرورت تامین مطالبات مشروع مردم، اظهار داشت: اقتدار و حاکمیت دولتها نه با اینگونه روشها و پاک کردن صورت مسئله، بلکه با همراهی با خواست مردم تبلور می یابد.

 

مهمان پرست تصریح کرد: روند همکاری های جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه در منطقه خلیج فارس بیانگر آن است که بیانیه صادره از سوی شورای همکاری، دیدگاه تمامی اعضای این شورا نبوده و متاسفانه به نظر می رسد برخی از اعضای این شورا از نام شورای همکاری برای اجرای منویات و اهداف خاص خود در منطقه سوء استفاده می کنند.

 

وی تاکید کرد که این رویه خواست دشمنان وحدت جهان اسلام می باشد که سالهاست این هدف را دنبال می کنند.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه در خاتمه تاکید کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران با همسایگانی در منطقه خلیج فارس که از اصول مبتنی بر احترام به حاکمیت ملی، حسن همجواری، احترام متقابل و پاسخگویی به مطالبات مشروع مردمی پیروی می کنند از روند مناسبی برخوردار است.

پربیننده ترین خبرها