محدودیت‌های سفر در اتحادیه اروپا برای مهار کرونا در دستور کار قرار می‌گیرد

محدودیت‌های سفر در اتحادیه اروپا برای مهار کرونا در دستور کار قرار می‌گیرد
شنبه 11 بهمن 1399 - 01:16

یک هفته نامه آلمانی از توافق کشورهای اروپایی برای اعمال محدودیت‌های سفر در این اتحادیه برای مهار کرونا و پذیرفتن پیشنهادهای کمیسیون اروپا از طرف کشورهای عضو خبر داده است.

العالم-اروپا

تعداد مبتلایان روزانه بالا و خطر ویروس های جهش یافته کرونا نگرانی ها در اتحادیه اروپا را افزایش داده است. به این ترتیب اروپا در نظر دارد با توجه به شرایط حاد کرونایی موانع سفر در اتحادیه اروپا را افزایش داده و محدودیت هایی را در این راستا اعمال کند.

در روز جمعه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روی برخی طرح های مشترک برای اعمال محدودیت های سفر برای مهار بحران کرونا توافق کردند. کمیسیون اتحادیه اروپا پیش از آن پیشنهاد هایی را در این رابطه ارائه داده بود.

به گزارش هفته نامه "اشپیگل" بر اساس توافقات انجام شده سفرها به مناطق بحرانی کرونایی و از این مناطق باید تنها در صورت ضرورت امکان پذیر باشد. علاوه بر آن شرایط دیگری در نظر گرفته شده که مسافران باید به آن پایبند باشند.

کمیسیون اروپایی می خواهد شهروندان مناطق پر خطر کرونایی از این پس قبل از سفر تست کرونا بدهند و هنگام ورود به مقصد وارد قرنطینه شوند.

هفته نامه "اشپیگل" همچنین خبر داد که دولت آلمان ممنوعیت کامل سفر برای مسافران از مناطق خطر کرونایی که در آن ویروس های جهش یافته کرونا شیوع پیدا کرده است را در نظر گرفته است.

وزارت کشور آلمان می خواهد این ممنوعیت های سفر را بخصوص برای کشورهای آفریقای جنوبی، برزیل و انگلیس و همچنین پرتغال و ایرلند اجرایی کند. به گزارش هفته نامه اشپیگل این ممنوعیت های سفر از روز شنبه در آلمان اجرایی می شود و کشورهای دیگری هم می توانند به این لیست ممنوعیت ها اضافه شوند.

بروکسل آلمان را به رعایت جوانب احتیاط در اعمال محدودیت های سفر فراخوانده و درباره در پیش گرفتن اقدامات نامتعادل در این راستا هشدار داده است.

"هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان همچنین می‌خواهد برای مبارزه با ویروس انگلیسی کرونا ممنوعیت‌های ورود ریلی و جاده‌ای هم برای مسافران ورودی از مناطق خطر کرونایی را علاوه بر مسافران هوایی مدنظر قرار دهد.

وی از محدودیت سفرها و تشدید کنترل‌های مرزی برای جلوگیری از شیوع ویروس انگلیسی سخن گفته است. وی تأکید کرده است که برای این منظور باید کنترل‌ها در فرودگاه‌ها، راه‌های زمینی و قطارها تشدید شود

وزیر کشور آلمان مهار و جلوگیری از ورود ویروس کرونا به کشور را از اهداف بزرگ این طرح اعلام کرده است، به این ترتیب دولت آلمان از یک راه‌حل اروپایی برای مهار این بحران برای اولین بار فاصله گرفته است و به‌صورت مستقل عمل می‌کند.

پرتغال هم بعد از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان و مرگ های کرونایی محدودیت های سفر را برای مهار این بحران در دستور کار قرار داده است.وزیر کشور پرتغال اعلام کرده است که از روز یکشنبه به استثنای برخی موارد سفر با هواپیما، قطار و کشتی ممنوع خواهد بود.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها