نبرد سنگین در قندهار؛ ۲۹ عضو طالبان کشته شدند

نبرد سنگین در قندهار؛ ۲۹ عضو طالبان کشته شدند
پنج‌شنبه 30 بهمن 1399 - 16:16

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد ارتش از زمین و هوا مواضع طالبان که قصد پیشروی در شهرستان ارغنداب و میوند ولایت قندهار را داشتند بمباران کرد که براثر آن ۲۹ تن از طالبان کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

العالم - آسیا

بر اساس بیانیه روز پنجشنبه وزارت دفاع افغانستان، در این حملات هوایی، یک انبار مواد مهمات، یک کارخانه مین سازی و مقداری سلاح و مهمات طالبان منهدم شد.

در ادامه این بیانیه آمده است نیروهای امنیتی در جریان این عملیات ۷۸ مین ضد خودرو را در شهرستان ارغنداب و میوند کشف و خنثی کردند.

هرچند در روزهای گذشته درگیری‌های دیگری نیز از جمله در استان غور در غرب و در استان‌های شمالی کشور صورت گرفته‌است، اما قندهار که از اهمیت راهبردی برای کل کشور برخوردار است بار دیگر مورد توجه طالبان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری طلوع نیوز،شماری از نمایندگان مجلس افغانستان روز گذشته با ابراز نگرانی از وضعیت شکننده قندهار گفتند ،اختلافات میان مقام های محلی قندهار،ناتوانی و سرگرم بودن به منافع شخصی، این ولایت را در آستانه سقوط قرار داده است.

کریم اتل یکی از نمایندگان پارلمان با بیان اینکه طالبان به یک قدمی قندهار رسیده اند گفت که وضعیت سیاسی و امنیتی قندهار بسیار پیچیده است.

گل‌احمد کمین نیز گفت که اگر جنگ و ضعف مدیریتی به این شکل ادامه یابد، احتمال سقوط قندهار منتفی نیست.

طالبان در ماههای اخیر به شهرستان های ارغنداب،میوند،ژیری،پنجوایی و دند که تا پیش از این آرام بود نفوذ کرده است .

استان قندهار طی ۲ ماه گذشته شاهد نبرد سنگین بین اعضای طالبان و نیروهای دولتی بوده است که تلفات سنگین به دو طرف جنگ وارد شد.

امنیت ملی افغانستان پیش از این گفته است که گروه طالبان با هدف انتقال رهبری خود به داخل افغانستان حملات خود را در استان های جنوبی شدت بخشیده است.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها