ظریف خطاب به طرف‌های اروپایی: اگر از اقدامات هسته‌ای ایران می‌ترسید، علت را برطرف کنید

ظریف خطاب به طرف‌های اروپایی: اگر از اقدامات هسته‌ای ایران می‌ترسید، علت را برطرف کنید
جمعه 1 اسفند 1399 - 09:11

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه اقدامات هسته‌ای ایران صرفاً واکنشی به بدعهدی طرف‌های اروپایی برجام بوده است، تأکید کرد که اگر اروپایی‌ها از پیامدهای اقدامات ایران نگران و هراسان هستند باید علت این اقدامات را برطرف کنند.

العالم - ایران

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پنج‌شنبه شب در پیامی توئیتری به طرف‌های اروپایی برجام توصیه کرد که اگر از پیامدهای اقدامات هسته‌ای ایران بیم دارند، باید به فکر برطرف کردن علت این اقدامات یعنی کوتاهی‌های مکرر خود در اجرای تعهدات برجامی باشند.

ظریف در واکنش به اظهارات مقامات اروپایی که بارها از اقدامات هسته‌ای اخیر ایران ابراز نگرانی کرده و خواستار بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات هسته‌ای خود شده‌اند، در توئیتر نوشت: «به جای فلسفه‌بافی و قرار دادن بار مسئولیت بر دوش ایران، تروییکای اروپایی/اتحادیه اروپا باید به تعهدات خود عمل کرده و خواستار آن شود که میراث تروریسم اقتصادی ترامپ علیه ایران پایان یابد.»

وی افزود: «تدابیر جبرانی ما پاسخی‌اند به نقض‌های ایالات متحده و تروییکای اروپایی. اگر از معلول [اقدامات هسته‌ای ایران] هراسانید، علت را حذف کنید. ما اقدام را با اقدام پاسخ می‌دهیم.»

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها