پکن: آمریکا تحریم‌های ایران را بردارد؛ با وضعیتی حساس مواجهیم

پکن: آمریکا تحریم‌های ایران را بردارد؛ با وضعیتی حساس مواجهیم
چهارشنبه 6 اسفند 1399 - 14:17

سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن هشدار درباره وضعیت حساس جاری، از آمریکا خواست تحریم‌های ایران را بردارد و به توافق هسته‌ای برجام برگردد.

العالم - آسیا

سخنگوی وزارت خارجه چین خواستار برداشتن تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد.

«وانگ وِن بین» سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری روز چهارشنبه (امروز) خود در پکن موضع این کشور در قبال توافق هسته‌ای ایران (برجام) را تکرار کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین درباره وضعیت جاری در ارتباط با توافق هسته‌ای برجام هشدار داد و آن را «وضعیت حساس» توصیف کرد.

طبق گزارش این رسانه آمریکایی، سخنان این مقام دولت چین یک روز بعد از اقدام ایران در پایان دادن به اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی مطرح شده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «وضعیت جاری در رابطه با موضوع هسته‌ای ایران در یک وضعیت حساس قرار دارد که در آن هم فرصت‌هایی وجود دارد و هم چالش‌هایی».

وانگ وِن بین موضع چین در رابطه با توافق هسته‌ای ایران را تکرار کرد و از آمریکا خواست ضمن برداشتن تحریم‌های ایران، به این توافق بین‌المللی برگردد.

این مقام ارشد پکن تصریح کرد: «ما همیشه باور داشته‌ایم که بازگشت ایالات متحده به برجام و برداشتن تحریم‌های ایران، کلید شکستن این بن‌بست به وجود آمده در رابطه با موضوع هسته‌ای ایران است».

مقام‌های مختلف چین پیش از این بارها ضمن انتقاد از مواضع آمریکا اعلام کرده بودند که واشنگتن باید بدون پیش شرط به برجام بازگردد و همه تحریم‌های اعمال شده علیه تهران را رفع کند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها