ایران به قطعنامه تخریبی شورای حکام واکنش جدی نشان می‌دهد

ایران به قطعنامه تخریبی شورای حکام واکنش جدی نشان می‌دهد
دوشنبه 11 اسفند 1399 - 17:21

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تشریح نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور وزیر امور خارجه گفت: محمد جواد ظریف در این نشست تاکید کرد که چنانچه در جلسه شورای حکام قطعنامه تخریبی علیه ایران صادر شود، ایران واکنش جدی نشان خواهد داد.

العالم - ایران/سیاسی

ابوالفضل عمویی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جهت پیگیری اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم، صبح امروز با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برگزار شد.

عمویی خاطر نشان کرد: در این جلسه وزیر امور خارجه در تشریح روند اجرای قانون اقدام راهبردی توسط دولت تاکید کرد مواد مختلف قانون، بر اساس زمانبندی آن در حال اجراست.

وی تصریح کرد: وزیر امور خارجه با اشاره به اجرای ماده ۶ قانون، گفت نمایندگی جمهوری اسلامی در وین روز ۲۷ مهرماه نامه توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه کرد. پس از آن مدیرکل برای بررسی نحوه ادامه همکاری ایران و آژانس پس از اجرای قانون و در چارچوب پادمان، با پیشنهادهایی به تهران سفر کرد از قبل به وی تاکید شده بود که اجرای قانون متوقف نخواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ظریف افزود که رافائل گروسی در سفر به تهران و در مذاکرات فنی با سازمان انرژی اتمی در راستای بازگشت پذیری اقدام ایران، پیشنهاد داد که اطلاعات دوربین‌های پروتکل الحاقی در داخل ایران حفظ شود و اگر ظرف ۳ ماه طرف غربی تحریم‌ها را لغو کرد با نظر ایران بتواند برای تداوم داده‌ها به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

عمویی گفت: ظریف در ادامه خاطرنشان کرد براساس تفاهم مدیرکل و سازمان انرژی اتمی اگر در این مدت به توافقی نرسیم، این اطلاعات از بین خواهد رفت.

وی افزود: وزیر امور خارجه در این جلسه گزارشی از آخرین تحولات شورای حکام آزانس هم ارائه کرد و اظهار داشت چنانچه در جلسه شورای حکام قطعنامه تخریبی علیه ایران صادر شود، ایران واکنش جدی نشان خواهد داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ظریف درباره پیشنهاد حضور ایالات متحده در نشست اعضای برجام گفت که آمریکا تا تعهداتش را انجام ندهد، حق ندارد به برجام برگردد.

عمویی خاطرنشان کرد: در این نشست نمایندگان عضو کمیسیون هم با طرح دیدگاه‌ها و سوالات خود در مورد نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم، بر اجرای دقیق این قانون تاکید کردند.

وی تصریح کرد: همچنین درباره تشکیل جلسات کارشناسی بین دولت و مجلس برای مواجهه هماهنگ با زیاده خواهی‌های آمریکا و اروپا گفت وگو شد.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها