پایان هفته بیشتر مناطق کشور بارانی می‌شود/شمال شرق کشور افزایش محسوس دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه

پایان هفته بیشتر مناطق کشور بارانی می‌شود/شمال شرق کشور افزایش محسوس دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه
سه شنبه 3 فروردين 1400 - 08:36

یک کارشناس هواشناسی گفت: از روز سه شنبه با ورود سامانه بارشی در لرستان، زنجان و غرب کشور شاهد بارش‌های پراکنده باران خواهیم بود.

العالم - ایران / اقتصادی

ریبا گودرزی کارشناس هواشناسی گفت: روز سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، رگبار باران و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

او ادامه داد: در استان‌های زنجان، لرستان و ارتفاعات غربی البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

گودرزی بیان کرد: روز چهارشنبه با تقویت بارش در استان‌های زنجان، لرستان و کردستان، بارش ها استان‌های ایلام، همدان، البرز، قزوین، تهران ، مرکزی، شمال خوزستان و شمال چهارمحال و بختیاری را نیز در بر می‌گیرد و بارش پراکنده برای شمال شرق کشور هم انتظار می‌رود.

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه روز پنجشنبه سامانه بارشی در بخش‌هایی از شمال غرب، دامنه‌های البرز مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور فعال خواهد بود گفت: فعالیت سامانه بارشی روز جمعه در شمال سمنان، ارتفاعات تهران و شمال شرق کشور است و پیامد این سامانه، بارش باران گاهی رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف و وزش باد شدید خواهد بود.

گودرزی با بیان بیان اینکه در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه برای استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و روز چهارشنبه و پنجشنبه در شمال شرق کشور افزایش محسوس دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی اظهار کرد: در این مدت توجه به افزایش قابل ملاحظه دما و امکان ذوب برف و احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و همچنین احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات شمال غرب امتداد رشته کوه البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد. در روز‌های پنجشنبه و جمعه سواحل دریای خزر و روز جمعه شمال شرق کشور با افت دمای ۶ تا ۱۰ درجه روبرو خواهند شد.

او با بیان اینکه روز دوشنبه شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان و روز چهارشنبه و پنجشنبه شمال و بخش‌های مرکزی خلیج فارس مواج است گفت: در روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در اغلب مناطق کشور به ویژه در شمال غرب، جنوب غرب و مرکز دامنه‌های البرز و وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی همچنین درباره آب و هوای استان تهران هم گفت:آسمان تهران فردا کمی ابری است، اواسط روز افزایش باد و در بعد از ظهر افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود و بیشترین دمای تهران ۲۳ و کمترین آن ۱۲ درجه خواهد بود.

باشگاه خبرنگاران

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها