تظاهرات مردم کوبا در اعتراض به تحریم های آمریکا

تظاهرات مردم کوبا در اعتراض به تحریم های آمریکا
دوشنبه 9 فروردين 1400 - 05:33

صدها کوبایی روز یکشنبه با یک کاروان رنگارنگ اتومبیل، موتور سیکلت و دوچرخه در خیابان های هاوانا حضور یافتند و خواستار لغو تحریم های ۶۰ ساله ایالات متحده علیه این کشور شدند.

العالم -آمریکا

به گزارش رویترز، این کاروان بخشی از اعتراضات آخر هفته و کاروان های کوچک در بیش از ۵۰ شهر جهان از جمله در ایالات متحده بود که توسط مقامات محلی به امید تأثیرگذاری بر دولت بایدن برای تغییر سیاست های ایالات متحده پشتیبانی می شود.

معترضان در اعتراضات خیابانی در هنگام عبور از ساختمان سفارت آمریکا با اهتراز پرچم کوبا شعار مرگ بر محاصره سر دادند.

فلیکس مویا یکی از معترضان گفت: ما برای پایان محاصره، برای پایان تحریم ها اینجا هستیم.

دولت دونالد ترامپ رییس جمهور پیشین ایالات متحده در طول چهار سال ریاست جمهوری بیش از ۲۰۰ اقدام برای تشدید تحریمهای تجاری چندین دهه گذشته علیه کوبا انجام داد.

جو بایدن بایدن رییس جمهوری آمریکا در جریان مبارزات انتخاباتی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ قول داد که سیاست های ترامپ که به مردم کوبا آسیب رسانده و هیچ کاری برای پیشرفت دموکراسی و حقوق بشر انجام نداده است را تغییر دهد.

به نوشته رویترز، دولت بایدن مدعی است که در حال بررسی سیاست های ایالات متحده در مورد کوبا است اما هنوز مشخص نکرده که چه اقدامی انجام خواهد داد و همچنین این‌که آیا بایدن به طور کامل به تنش زدایی تاریخی بین واشنگتن و هاوانا که توسط باراک اوباما رئیس جمهور سابق دموکرات صورت گرفت، بازخواهد گشت یا خیر؟

برونو رودریگز وزیر امور خارجه کوبا عالی ترین مقام حاضر در اعتراض و عضو دفتر سیاسی حزب کمونیست به رسانه ها گفت: ما خواهان پایان محاصره هستیم.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها