بحرین رئیس هیأت دیپلماتیک خود در فلسطین اشغالی را منصوب کرد

بحرین رئیس هیأت دیپلماتیک خود در فلسطین اشغالی را منصوب کرد
سه شنبه 10 فروردين 1400 - 20:55

بحرین روز سه‌شنبه هیأت دیپلماتیک خود و رئیس آن را در فلسطین اشغالی تعیین کرد.

العالم _ بحرین

«حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین روز سه شنبه یک حکم پادشاهی برای ایجاد هیأت دیپلماتیک بحرین در فلسطین اشغالی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، پادشاه بحرین با صدور حکم شماره ۴۲ در سال ۲۰۲۱ ، یک هیأت دیپلماتیک برای بحرین در فلسطین اشغالی تعیین کرد.

در این حکم آمده است: یک هیأت دیپلماتیک از بحرین نزد اسرائیل ایجاد شده است و وزیر خارجه باید این حکم را اجرا کند و از تاریخ صدورش به آن عمل شده و در یک روزنامه رسمی منتشر شود.
پادشاه بحرین همچنین طی حکم شماره ۴۳ سال ۲۰۲۱ رئیس هیأت دیپلماتیک بحرین نزد اسرائیل را منصوب کرد.

بر اساس متن این حکم، «خالد یوسف الجلاهمه» رئیس هیأت دیپلماتیک بحرین نزد اسرائیل منصوب شده است و وزیر خارجه باید این احکام را اجرا کرده و از تاریخ صدورش به آن عمل شود و در روزنامه رسمی منتشر شود.
دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ۲۵ فوریه گذشته(۷ اسفند) اعلام کرد که «سلمان بن حمد آل خلیفه» ولی‌عهد بحرین طی یک تماس تلفنی با نتانیاهو از او برای سفر به منامه دعوت کرده است.

قرار بود نتانیاهو چند ماه قبل به بحرین سفر کند، اما این سفر به دلیل شیوع کرونا و انتخابات رژیم صهیونیستی به تعویق افتاد.

بحرین به همراه کشور امارات در پانزدهم سپتامبر ۲۰۲۰ (۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۹) ضمن حضور نمایندگان آن در کاخ سفید، توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را امضا کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها