ریابکوف: در زمینه تنش با «اوکراین» با آمریکا گفت‌وگو نمی‌کنیم

ریابکوف: در زمینه تنش با «اوکراین» با آمریکا گفت‌وگو نمی‌کنیم
شنبه 21 فروردين 1400 - 18:05

همزمان با تشدید تنش بین مسکو و کی‌یف، یک دیپلمات ارشد روسیه از عدم گفت‌وگو با آمریکا در زمینه اوکراین خبر داد.

العالم - اروپا

یک مقام ارشد دولت روسیه از عدم هرگونه گفت‌وگو با دولت آمریکا در زمینه اوکراین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «ریا نووستی» «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه بعد از ظهر شنبه به وقت تهران در این زمینه گفت:«مسکو مذاکراتی را با واشنگتن درباره اوکراین در سطح وزرای خارجه و وزارت دفاع انجام نداده و نخواهد داد.»

اوکراینی‌ها هفته گذشته روسیه را به استقرار نیروهای نظامی در اطراف مرزهای مشترک متهم کرده و مدعی شدند جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه به صورت سیستماتیک، آتش‌بس در شرق اوکراین را نقض می‌کنند.

اوکراین چندی پیش کمک‌ نظامی چند صد میلیون دلاری از آمریکا شامل خودروهای زرهی، پهپاد و موشک‌های ضد تانک دریافت کرده و مشغول انباشت آنها در نزدیکی مرز روسیه است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه روزجمعه از افزایش تنش‌ها در شرق اوکراین ابراز نگرانی کرد. پسکوفدر نشست خبری در کرملین، گفت: «تنش‌ها در جنوب شرقی اوکراین بی‌سابقه بوده و مایه نگرانی هستند... نگرانی‌هایی در کرملین وجود دارد که جنگ داخلی در اوکراین دوباره شروع شود.»

وی با بیان اینکه آغاز مجدد جنگ داخلی در اوکراین برای روسیه یک تهدید به‌شمار می‌رود، توضیح داد: «رئیس‌جمهور [ولادیمیر] پوتین به صدراعظم [آنگلا] مرکل گفته بود که روسیه آزاد است نیروهایش را به هر شکلی که می‌خواهد در محدوده سرزمینش حرکت دهد.»

سخنگوی کرملین در ادامه افزود: «اوکراین به‌صورت بالقوه به منطقه‌ای پرالتهاب و در حال انفجار تبدیل شده است... تحولات شرق اوکراین خطر درگیری تمام‌عیار دارد.»

از سوی دیگر، «دیمیتری کوزاک» معاون رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور روسیه در رابطه با اظهارات تحریک‌آمیز «ولودیمر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین هشدار داد شروع خصومت‌های کی‌یف علیه مسکو، آغازی بر پایان کشور اوکراین خواهد بود.

آخرین گزارش‌ها حاکیست که برخی رسانه‌ها مدعی انتقال موشک‌های اسکندر روسیه به مرز با اوکراین شده اند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها