دمشق: آمریکا باید خسارت‌هایی که به ملت سوریه وارد کرده جبران کند

دمشق: آمریکا باید خسارت‌هایی که به ملت سوریه وارد کرده جبران کند
سه شنبه 24 فروردين 1400 - 22:37

وزارت امور خارجه سوریه روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای از آمریکا خواسته تا خسارت‌هایی که به این کشور وارد کرده را جبران کند.

العالم - سوریه

وزارت امور خارجه سوریه، تاکید کرد که آمریکا و عوامل آن در جهان و منطقه، در حمایت از جنگ تروریستی بی سابقه علیه سوریه نقش دارند.

در این بیانیه آمده است: اقدامات آمریکا در سوریه رفتاری خارج از قوانین بین المللی است که شایسته محکومیت جامعه بین المللی است.

وزارت خارجه سوریه افزوده است: دمشق، دولت آمریکا را مسؤول سیاست های جنایتکارانه این کشور علیه مردم سوریه می داند.

وزارت خارجه سوریه با بر شمردن اقدامات آمریکا علیه سوریه از جمله غارت منابع طبیعی این کشور، حمایت از تروریست های جدایی طلب، هدف قراردادن زیر ساخت ها، به رسمیت شناختن اشغال بلندی های جولان توسط اسرائیل، به تحریم این کشور علیه ملت سوریه پرداخته و آن را در تکمیل اقدامات خصمانه و غیر انسانی واشنگتن با هدف اعمال فشار بر اقتصاد و امرار و معاش مردم سوریه عنوان کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: سوریه از همه کشورهای عضو شورای امنیت می خواهد که اقدامات آمریکا را محکوم کند.

سوریه در ۱۰ سال گذشته شاهد حضور گروه‌های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی بود که تاکنون نتیجه این حمایت صدها هزار کشته و میلیون‌ها آواره در داخل و خارج این کشور است.

بحران سوریه با یک اعتراض محدود در ۱۵ مارس ۲۰۱۱ آغاز شد که با سوءاستفاده دشمنان این کشور و دولت‌های خیانتکار عربی و حمایت غربی‌ها این واقعه به یک بحران تمام‌عیار تبدیل شد؛ بحرانی که با تحریک و حمایت‌های همه جانبه محور عربی، غربی، صهونیستی و ترکیه تا امروز دو میلیون زخمی و میلیون‌ها آواره در سوریه داشته است.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها