آمار عجیب تلفات کرونا در آمریکا علی رغم واکسیناسیون گسترده

آمار عجیب تلفات کرونا در آمریکا علی رغم واکسیناسیون گسترده
جمعه 27 فروردين 1400 - 09:38

بررسی‌های آماری از آمریکا نشان می‌دهد که ویروس کرونا طی یک روز گذشته حدود ۷۴ هزار آمریکایی را مبتلا کرده و جان حدود ۹۰۰ نفر از آنها را نیز گرفت.

العالم - آمریکا

شمار کل مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در ایالات متحده، علی‌رغم واکسیناسیون گسترده و طرح‌های دولت جدید این کشور برای مهار این همه‌گیری، همچنان در حال افزایش است.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۷۴,۴۷۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز ۸۹۵ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در آمریکا به ۳۲,۲۲۴,۱۳۹ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۵۷۸,۹۹۳ تن افزایش یافت.

بیماران آمریکایی، ۲۳.۰۹ درصد آمار کل مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر ۹,۷۵۹ بیمار در آمریکا در وضعیت وخیم به سر می‌برند.

این در حالی است که طبق گزارش شبکه «سی‌اِن‌اِن»، تعداد فوتی‌های سالانه آمریکا بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) از رقم دویست‌وپنجاه هزار نفر کمتر است.

روزنامه واشنگتن‌پست نیز با اشاره به اسناد دولتی و اظهارنظرهای مقام‌های آمریکایی خبر داد، دیپلمات‌های واشنگتن برای دریافت واکسن کرونا از روسیه و برخی دیگر از کشورها کمک خواسته‌اند.

چندی پیش نیز «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی به مناسبت نخستین سالگرد تعطیلی کسب و کارها در این کشور پس از شیوع کرونا گفت تلفات این بیماری در کشورش از مجموع تلفات آنها در ۳ جنگ بیشتر است .

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها