امارات سالروز اشغال فلسطین را به تل‌آویو تبریک گفت!

امارات سالروز اشغال فلسطین را به تل‌آویو تبریک گفت!
جمعه 27 فروردين 1400 - 14:47

سفارت امارات عربی متحده در تل‌آویو در پیامی سالروز اشغال فلسطین را که آن را سالروز «استقلال» خوانده، به رژیم صهیونیستی تبریک گفت.

العالم - امارات

سفارت امارات متحده عربی، شامگاه پنجشنبه، در پیامی سالروز اشغال فلسطین را به تل‌آویو تبریک گفت.

حساب کاربری سفارت امارات عربی متحده در تل‌آویو، در پیام مذکور آنچه آن را سالروز «استقلال» خوانده، به ساکنان فلسطین اشغالی تبریک گفت.

در عین حال، «محمد آل خاجه» سفیر امارات در تل‌آویو نیز در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر ضمن تشکر از رئیس رژیم صهیونیستی بابت «استقبال گرم»، سالروز اشغال فلسطین را روز «استقلال» خواند و آن را تبریک گفت.

طبق گزارش پایگاه خبری «عربی۲۱»،‌ این اقدام سفارت امارات عربی متحده واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی را به دنبال داشته است.

کاربری با نام «humaid alnuaimiL» با اشاره به پیام سفارت امارات در واکنش به این پیام گفت: «امارات به اسرائیل سالروز اشغال فلسطین را تبریک می‌گوید. کثیف‌ترین عادی‌سازی روابط بلامنازع در تاریخ».

کاربری دیگر به نام «احمد اشبیه النعیمی» در این خصوص نوشت: «سفارت امارات به رژیم صهیونیستی به خاطر تشکیل اسرائیل تبریک می‌گوید؛ روزی که در آن ۷۵۰ هزار فلسطینی از حدود ۲۰ شهر و ۴۰۰ روستای فلسطینی کوچانده شدند و صهیونیست‌ها جای آن‌ها را گرفتند آن هم پس از آن کشتارهایی که در جریانش حدود ۱۰ هزار فلسطینی کشته شدند».

امارات عربی متحده در سپتامبر سال۲۰۲۰ با وساطت دولت وقت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ»، توافقنامه‌ سازش با رژیم اشغالگر قدس موسوم به «توافق‌های آبراهام» را امضاء و رسما با تل‌آویو روابط دیپلماتیک برقرار کرد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها