اصابت راکت نزدیک نظامیان صهیونیست در اطراف غزه

اصابت راکت نزدیک نظامیان صهیونیست در اطراف غزه
يکشنبه 5 ارديبهشت 1400 - 01:03

رسانه‌های عبری و خبرگزاری‌های فلسطینی با گزارش شنیده‌شدن صدای آژیر هشدار در شهرک صهیونیست‌نشین «نیریم»، خبر دادند که یک فروند راکت به نزدیکی محل استقرار نظامیان صهیونیست برخورد کرده است.

العالم - فلسطین اشغالی

ساعتی بعد از شنیده‌شدن صدای آژیر هشدار در شمال شرقی نوار غزه و شهر «سدیروت»،‌ منابع محلی این بار از به‌صدا درآمدن این آژیرها در مناطق صهیونیست‌نشین جنوب این منطقه خبر دادند.

بامداد یکشنبه، رسانه‌های عبری و خبرگزاری فلسطینی «شهاب» گزارش دادند که صدای آژیر هشدار حمله موشکی در شهرک صهیونیست‌نشین «نیریم» در منطقه اشکول شنیده می‌شود.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه‌ای این خبر را تایید کرده و گفت در حال بررسی جزئیات است.

خبرنگار وبگاه «تایمز اسرائیل» گزارش داد که یک فروند راکت شلیک‌شده از نوار غزه، به نزدیکی نظامیان صهیونیست مستقر در حوالی فنس‌های امنیتی دور این منطقه برخورد کرده است.

به نوشته رسانه‌های فلسطینی، نظامیان صهیونیست که برای تجاوز هوایی به نوار غزه آماده می‌شوند، منورهایی را به آسمان منطقه «شجاعیه» شلیک کردند.

این در حالی است که شامگاه شنبه نیز در مناطق صهیونیست‌نشین «مفلاسیم»، «نیرعام» و «سدیروت» صدای آژیر هشدار حمله موشکی شنیده شده بود.

خبرگزارش شهاب در آن زمان گزارش داد که شلیک حداقل یک فروند راکت از نوار غزه به شهر «سدیروت» تایید شده که سامانه پدافندی «گنبد آهنین» آن را رهگیری کرده است.

بامداد پنجشنبه بود که اصابت یک فروند موشک به نزدیکی تأسیسات اتمی «دیمونا» در صحرای نقب واقع در مرکز فلسطین اشغالی، جنجال‌ساز شد.

تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی پس از آن آغاز شد که جوانان فلسطینی از ابتدای ماه مبارک رمضان به علت اقدام نظامیان رژیم صهیونیستی در ممانعت از ایجاد تجمع و برگزاری مراسم به مناسبت این ماه مبارک در قدس اشغالی و به ویژه اطراف مسجد الاقصی با نیروهای صهیونیست چند بار درگیر شدند تا اینکه شامگاه پنجشنبه، درگیری‌های میان دو طرف به شدت تشدید شد و هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در این درگیری‌ها، بیش از ۱۰۰ فلسطینی مجروح شدند.

پس از این اعلام، دیشب ساعت ۱۱:۴۶ به وقت ایران اتاق مشترک گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «قدس و مسجد الاقصی خط قرمز و مقاومت فصل الخطاب است». تنها پس از گذشت حدود ۴۰ دقیقه از صدور این بیانیه، منابع خبری از حمله راکتی گسترده نیروهای مقاومت به شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه خبر دادند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها