درخواست کشورهای اسلامی از شورای حقوق بشر در واکنش به جنایات صهیونیست‌ها

درخواست کشورهای اسلامی از شورای حقوق بشر در واکنش به جنایات صهیونیست‌ها
پنج‌شنبه 30 ارديبهشت 1400 - 16:41

گروه کشورهای اسلامی عضو شورای حقوق بشر از رییس شورای حقوق بشر خواستند برای رسیدگی فوری به نقض فاحش حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین و بیت المقدس شرقی جلسه ویژه تشکیل دهد.  

العالم ـ اروپا

گروه کشورهای اسلامی عضو شورای حقوق بشر رسما از رییس شورای حقوق بشر درخواست کردند برای رسیدگی فوری به نقض فاحش حقوق بشر در سرزمین های اشغالی فلسطین و بیت المقدس شرقی، یک جلسه ویژه تشکیل دهد.

بر اساس نامه سفیر پاکستان در ژنو خطاب به رییس شورای حقوق بشر که شامگاه چهارشنبه از طرف کشورهای عضو گروه سازمان همکاری اسلامی ارسال شده، درخواست شده است که با توجه به فوریت موضوع، جلسه ویژه شورای حقوق بشر برای روز پنج شنبه آینده مورخ ۵ خرداد تشکیل شود.

علاوه بر ۵۶ کشور عضو سازمان همکاری اسلامی، چند کشور غیر اسلامی شامل کوبا، ونزوئلا، چین، بولیوی، آفریقای جنوبی، مکزیک، نامیبیا، اریتره از این ابتکار حمایت کرده اند. طبق آیین کار شورای حقوق بشر، برگزاری نشست ویژه شورا برای رسیدگی به موارد نقض فاحش و گسترده حقوق بشر مستلزم درخوایت حداقل ۱۶ کشور عضو است. ۱۳ کشور اسلامی عضو شورای حقوق بشر به همراه چند کشور غیر اسلامی عضو شورا از جمله ونزوئلا، کوبا، بولیوی و چین، درخواست نشست ویژه شورا را امضا کرده اند.

طی امروز (پنجشنبه) درگیری ها در غزه و سرزمین های اشغالی در حالی روز یازدهم خود را پشت سر می گذارد که رژیم صهیونیستی بیش از ۲۳۰ شهروند غیرنظامی فلسطینی را به شهادت رسانده که نیمی از آنها زن و کودک هستند. حملات جنگنده های صهیونیستی به غزه تاکنون بیش از ۵۰۰ ساختمان و خانه را بطور کامل ویران و افزون بر ۷۲ هزار نفر را بی خانمان و آواره کرده و بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ زخمی برجای گذاشته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها