ولایتی: این پیروزی بزرگ و غرورآفرین، هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را بر همگان آشکار کرد

ولایتی: این پیروزی بزرگ و غرورآفرین، هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را بر همگان آشکار کرد
شنبه 1 خرداد 1400 - 00:04

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در پیامی ضمن تبریک پیروزی عظیم ملت بزرگ و مظلوم فلسطین تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در مورد مهم‌ترین مسئله جهان اسلام یعنی فلسطین، سیاستی ثابت و تغییرناپذیر است.

العالم-ایران

متن پیام علی‌اکبر ولایتی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت أَقدامَکُم

مردم شریف و بزرگ فلسطین و محور مقاومت یک بار دیگر ثابت نمودند که ایستادگی در برابر متجاوزان به عنوان یک فرهنگ اسلامی و قرآنی و متاثر از کلام وحی که فرمود «فاستقم کما امرت» در این مصاف نابرابر تعیین‌کننده است و خداوند به وعده حق خویش که همانا نصر الهی است عمل نموده و آن را شامل مردمانی که با تقدیم ده‌ها شهید، در اوج شهامت در برابر رژیم خونخوار صهیونیستی پایداری کرده اند، می نماید.

مسلمانان و آزادیخواهان جهان یک بار دیگر شاهد هستند انتفاضه که با سنگ در آغاز قرن ۲۱ آغاز شد با قدرت رو به تزاید موشکی خود، توازن قوا را به نفع مردم مظلوم فلسطین تغییر داد و این رژیم تا بن دندان مسلح، تسلیم اراده و مقاومت ملت شجاع فلسطین گردید که با ایثارگری در جهت احقاق حقوق مسلم خویش دفاع و ایستادگی نمودند و به تعبیر مقام معظم رهبری، آزمون این چند روز، ملت فلسطین را سرافراز کرد.

آنچه که در غزه گذشت نمایش وعده حق الهی بود که «ما رَمَیْتَ إِذْ رَمَیْتَ وَ لکِنَّ اللهَ رَمی».

استمرار روند پیروزی‌های مقاومت در جنگ‌های ۲۲ روزه، ۸ روزه، ۵۱ روزه، ۳ روزه و اخیراً جنگ ۱۲ روزه و ان‌شاءالله پیروزی‌های نزدیک دیگر، شکست‌های متوالی تاثیرگذاری را بر رژیم اشغالگر قدس بر جای گذاشت و تمامی نبردهای نظامی و تجاوزکارانه بر مردم مظلوم فلسطین مبتنی بر دکترین جنگ پیش‌دستانه رژیم غاصب صهیونیستی را ناکام گذارد و نشان داد این دولت غاصب حتی توان حفظ امنیت خود و شهروندانش را نیز ندارد.

خداوند متعال را باید بر این نعمت عظیم و غرورآفرین در زبونی دشمنان و بدخواهان، رسوایی و بی‌آبرویی آنان‌، واردشدن تبعات سنگین حیثیتی و روحی و روانی، پیامدهای اقتصادی، مشخص‌شدن ضعف ساختاری و پوشالی‌بودن هیمنه دفاعی و ... شکر نمود که پیروزی نهایی و نابودی این رژیم غاصب کودک‌کش را قطعی و نزدیک‌تر نموده است.

از سوی دیگر پیروزی در این جنگ نابرابر، افزایش روحیه امید و اعتماد به نفس مردم و گروه های فلسطینی، وحدت تمامی مردم و گروه‌های فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی، اراضی ۴۸، اردوگاه ها و مردم غزه و تغییر مبادله قدرت را رقم زد و کشیده شدن عمق مبارزه به تمامی سرزمین های اشغالی، امید به پیروزی های بیشتر و سریع تر را نوید بخشید و گزینه مقاومت به عنوان بهترین و تنهاترین راه حل مبارزه و پیروزی را نمایان تر ساخت.

این پیروزی، شکست روند مذاکرات و سازش در سال های اخیر و این که حق تنها با زبان جهاد و مقاومت گرفتنی است را بر دولت مستبد صهیونیستی دیکته کرد و در سطح منطقه‌ای نیز بر طرح معامله قرن، عادی سازی روابط کشورهای مرتجع و وابسته عربی و شکست استراتژی های جبهه غربی، عبری و عربی خط بطلان کشید و پس از تلاش برای به حاشیه راندن مسئله اول فلسطین با تدارک جنگ های نیابتی، قومی و مذهبی توسط گروه‌های تکفیری به عنوان عمال و مزدوران اصلی اجرای طرح های راهبردی رژیم صهیونیستی و نظام سلطه، بار دیگر مسئله فلسطین، محور اصلی و قطعی جهان اسلام و وحدت مسلمانان شد.

همان گونه که در طول این جنگ بیرحمانه در تماس تلفنی با سران حماس، جهاد اسلامی و ... اراده و عزم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین، انتفاضه و همه رزمندگان شجاع خط مقدم این جبهه، فرماندهان و رهبران آنها اعلام گردید، بار دیگر می‌بایست تاکید کرد سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران در مورد مهم ترین مسئله جهان اسلام یعنی فلسطین، سیاستی ثابت و تغییرناپذیر است تا با پیروزی نهایی، به دوران تجاوز و اشغال سرزمین مقدس اسلامی پایان داده شود.

این موفقیت عظیم و پیروزی بزرگ و تاریخی را که هیمنه پوشالی رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی را بر همگان ثابت نمود به تمامی مردم شریف فلسطین، رزمندگان، جبهه مقاومت و به‌ویژه خانواده های معزز شهدا تبریک می گویم و بی تردید استمرار مقاومت و مبارزه با دشمن صهیونیستی و روند رو به رشد پیروزی‌ها از آغاز هزاره سوم، نوید بخش پیروزی های نهایی امت اسلامی بر رژیم جعلی، پوشالی و غاصب صهیونیستی خواهد بود.

علی اکبر ولایتی

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها