عصائب اهل الحق: تمامی گزینه‌ها علیه تجاوزهای ترکیه روی میز است

عصائب اهل الحق: تمامی گزینه‌ها علیه تجاوزهای ترکیه روی میز است
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 13:24

جنبش عصائب اهل الحق عراق اعلام کرد که تمامی گزینه‌ها برای مقابله با تداوم تجاوزهای آنکارا و نقض حاکمیت این کشور بر روی میز قرار دارد.

العالم - عراق

«محمود الربیعی» سخنگوی دفتر سیاسی جنبش «عصائب اهل الحق» عراق، امروز (یک‌شنبه - ۲۳ می)، در واکنش به تداوم حملات ترکیه به شمال عراق به بهانه مبارزه با عناصر حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)، تصریح کرد که تمامی گزینه‌ها برای دفاع از حاکمیت عراق و پاسخ به تداوم تجاوز ترکیه بر روی میز است.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: کلیه گزینه‌ها برای دفاع از حاکمیت عراق در مقابل هرگونه تجاوز ترکیه مطرح است. نیروهای امنیتی ما قادرند با هرگونه تجاوز ترکیه مقابله کنند. گزینه پاسخ نظامی به ترکیه کاملا مطلوب و مطرح است.

الربیعی با اشاره به اقدام ترکیه در توسعه دامنه اشغالگری خود در داخل و خارج منطقه کردستان عراق، از دولت عراق خواست تا سامانه پدافندهوایی کشور را ارتقا و توسعه دهد.

«مختار الموسوی» عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق نیز پیشتر گفته بود که تمامی گزینه‌ها برای دفاع از حاکمیت عراق و مقابله با هرگونه نقض حاکمیت از سوی ترکیه به ویژه در سنجار، بر روی میز است.

«کاطع الرکابی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز هفته پیش درباره طرح ترکیه برای اشغال برخی استان‌های عراق هشدار داد و گفت که وجود نظامیان ترکیه در خاک عراق به ویژه در منطقه کردستان و استمرار تجاوزات آن بر هیچ کس پوشیده نیست.ترکیه به دنبال اشغال برخی استان‌های عراق است و رئیس جمهور ترکیه نیز این موضوع را به طور علنی اعلام کرده و این بیانگر نقشه جدید آنکارا است.

ترکیه مدت‌هاست به بهانه مقابله با پ‌.ک‌.ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است. پ‌.ک‌.ک که در ۳۵ سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود. ترکیه می‌گوید که شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان، مسئول مرگ بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها