تداوم رنج مسلمانان روهینگیا در بنگلادش+فیلم

تداوم رنج مسلمانان روهینگیا در بنگلادش+فیلم
سه شنبه 11 خرداد 1400 - 17:12

هزاران نفر از مسلمانان روهینگیا که از جنایات ارتش میانمار به بنگلادش پناه آورده‌اند، در اعتراض به شرایط نامساعد زندگی خود تظاهرات برپا کردند.

العالم - آسیا

هزاران نفر از مسلمانان «روهینگیا» که به دلیل رفتارهای خشونت‌بار ارتش میانمار مجبور به فرار از خانه‌های خود شده و هم‌اکنون در کشور بنگلادش آواره هستند، در اعتراض به شرایط نامساعد زندگی در جزیره‌ای واقع در بنگلادش تظاهرات گسترده برپا کردند.

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» در این خصوص گزارش کرد، حدود یک میلیون نفر از مسلمانان روهینگیا به دلیل روبرو بودن با خطر شکنجه و آزار از جانب ارتش میانمار به بنگلادش و هند پناه آورده‌اند و هم‌اکنون بنگلادش تلاش می‌کند تا آن‌ها را به جزایر دور افتاده منتقل کند و هند نیز ورود این پناهجویان مسلمانان را «غیرقانونی» اعلام کرده است.

روهینگیام

طبق این گزارش، دولت بنگلادش، تحت رهبری شیخ حسینه نخست‌وزیر این کشور سال گذشته میلادی، ۱۸ هزار پناهجوی روهینگیا را به جزیره «بهاسان چار» در خلیج بنگال فرستاد که بسیار در معرض گردبادهای متعدد قرار دارد اما شمار زیادی از مسلمانان روهینگیا به «کاکس بازار» یک منطقه گردشگری در بنگلادش در حدود ۱۰۰ مایلی جنوب «چیتاگانگ» گریختند.

شرایط زندگی برای مسلمانان روهینگیا تاحدی دشوار است که آن‌ها در هنگام بازرسی مقام‌های سازمان پناهندگان (کمیسیونر عالی پناهندگان سازمان ملل) به خیابان آمدند تا اعتراض خود را به نوع زندگی و شرایط سخت نشان دهند.

پناهجویان معترض تأکید کردند که در جزیره‌ای که به آن منتقل شدند فقط غذا دریافت می‌کنند و هیچ گونه تسهیلات دیگری در اختیار آن‌ها قرار نداده است.

بیش از یک میلیون نفر از مسلمانان روهینگیا که اکثریت آنها پس از حملات ارتش میانمار در سال ۲۰۱۷ مجبور به ترک این کشور شده‌اند، در اردوگاه‌های جنوب بنگلادش زندگی می‌کنند. طبق تحقیقات سازمان ملل، حملات ارتش میانمار با هدف «نسل‌کشی» بوده است. در جریان این خشونت‌ها بیش از ۱۰ هزار نفر کشته شدند

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها