حکیم: نظارت بین‌المللی بر انتخابات باید بدون دخالت و نقض حاکمیت عراق باشد

حکیم: نظارت بین‌المللی بر انتخابات باید بدون دخالت و نقض حاکمیت عراق باشد
چهارشنبه 12 خرداد 1400 - 21:14

رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار با نماینده سازمان ملل در این کشور تصریح کرد که نظارت بین‌المللی بر انتخابات باید بدون دخالت در امور داخلی و نقض حاکمیت عراق باشد.

العالم - عراق

به نقل از دفتر اطلاع رسانی جریان حکمت ملی، «سیدعمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق، در دیدار «جنین هنیس پلاسخرت»، نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور عراق، پرونده انتخابات پیش روی عراق و نقش سازمان ملل در آن را بررسی و بر لزوم پایبندی به قانون و احترام به احکام دستگاه قضائی برای رفع اختلافات در عراق تأکید کرد.

در این دیدار که امروز در دفتر رهبر جریان حکمت ملی عراق در بغداد انجام شد، حکیم با اشاره به سرنوشت‌ساز خواندن انتخابات آینده و نقش آن در تعیین مسیر آینده عراق، بر اهمیت مشارکت گسترده در آن و مسئولیت‌پذیری همگان برای ایجاد تغییر مورد نظر ملت و غلبه دادن اعتدال و میانه‌روی در فضای سیاسی کشور تأکید کرد.

وی همچنین بر امنیت انتخاباتی و تأمین فرصت‌ رقابت برابر میان همه گروه‌ها تأکید کرد و خواستار برخورد با اموال سیاسی و ترور شخصیت‌ و تبلیغات منفی شد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق نظارت بین‌المللی بر انتخابات را مهم دانست و تأکید کرد که این نظارت باید به دور از هرگونه نقض حاکمیت عراق یا دخالت در امور داخلی‌اش باشد.

حکیم همچنین از همگان خواست که در چارچوب برنامه‌ها و طرح‌های خود رقابت و از تلاش برای تحقق دستاورد انتخاباتی با به جان هم انداختن مردم خودداری کنند.

تسنیم

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها