چهار انفجار شمال غرب سوریه را لرزاند

چهار انفجار شمال غرب سوریه را لرزاند
يکشنبه 16 خرداد 1400 - 04:23

منابع خبری شنبه شب از انفجار چهار خودرو بمب گذاری شده در شرق استان حلب سوریه خبر دادند.

العالم - سوریه

این انفجارها در چند نقطه از شهر جرابلس رخ داد که تحت کنترل نیروهای ترکیه موسوم به "سپر فرات" قرار دارد.

از خسارت های احتمالی جانی و مالی هیچ گزارشی ارایه نشده است.

گروه‌های وابسته به ارتش موسوم به "آزاد" وابسته به ترکیه چند ماه پیش نیز با شبه نظامیان کرد موسوم به "قسد" مورد حمایت آمریکا در شمال سوریه با یکدیگر درگیر شده بودند.

۱۷ فروردین ماه نیز چند انفجار در استان الحسکه در شمال سوریه و در منطقه واقع در حد فاصل دو روستای "قشقا" و "الریحانیه" در شمال غرب "تل تمر" در نزدیکی یکی از پایگاه‌های نظامی ترکیه در استان الحسکه روی داد و در آن چهار تن کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این طرف در ۲ عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله عفرین و شهرهای الباب، اعزاز و جرابلس را اشغال کرد.

ترکیه در ۲۵ مهرماه ۹۸ نیز برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوری» از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد که این عملیات یک هفته‌ای، پس از توافق آتش بس میان آنکارا و واشنگتن متوقف شد و ترکیه به شبه نظامیان کُرد سوریه ۵ روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها