ایرج مسجدی: ملت‌های ایران و عراق، یک روح در دو بدن هستند

ایرج مسجدی: ملت‌های ایران و عراق، یک روح در دو بدن هستند
يکشنبه 16 خرداد 1400 - 09:47

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق تأکید کرد که تهران به دفاع از مسلمانان مستضعف جهان افتخار می‌کند.

العالم - عراق

ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق تأکید کرد که جبهه مقاومت در مسیر افزایش توانمندی‌های خود حرکت می‌کند.

مسجدی در مراسم به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) که در سازمان الحشد الشعبی عراق برگزار شد، گفت که جمهوری اسلامی به دفاع از مسلمانان مستضعف جهان افتخار می‌کند.

به گزارش شبکه خبری العالم ، ایرج مسجدی در این مراسم اعلام کرد، روابط بین ملت‌های ایران و عراق عمیق است و دو کشور، «یک روح در دو بدن هستند».

وی تصریح کرد، ملتهای ایران و عراق در زمان سختی و مصیبت در کنار هم قرار داشتند و هیچ قدرتی نمی‌تواند این ملتها را از هم جدا کند.

سفیر تهران با اشاره به نقش حضرت امام (ره) در حمایت از مبارزه ملت فلسطین، خاطر نشان کرد، مقاومت امروز ملت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی، الهام گرفته از انقلاب ایشان است.

مسجدی تأکید کرد، انقلاب حضرت امام (ره)، خیزش همه مستضعفان جهان است و آمریکا موفق نشد این خیزش را از بین ببرد.

وی ضمن تقدیر از نقش سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس فقید الحشد الشعبی در مبارزه با تروریسم، تصریح کرد، آمریکا و مزدورانش تلاش کردند نهضت حضرت امام (ره) را از بین ببرند.

این دیپلمات ایرانی با اشاره به اینکه همه دشمنان نهضت حضرت امام (ره) به زباله‌دان تاریخ پیوستند، خاطر نشان کرد، دولت کنونی آمریکا نیز مجبور شد با ایران مذاکره کند؛ زیرا به قدرت جمهوری اسلامی در منطقه پی برد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها