تخلیه ۳۸ روستا در شمال عراق در پی حملات ترکیه

تخلیه ۳۸ روستا در شمال عراق در پی حملات ترکیه
جمعه 21 خرداد 1400 - 11:59

یک مقام پارلمانی کردستان عراق گفت که در پی حملات ارتش ترکیه، ۳۸ روستا در شمال عراق تخلیه شده‌ و بسیاری از مزارع آتش گرفته‌اند.

العالم - عراق

«ریوینگ هروری» رئیس کمیسیون پیشمرگه کردستان عراق گفت که ساکنان مناطق شمالی عراق در پی حملات زمینی و هوایی ارتش ترکیه در وضعیت بسیار بدی قرار گرفته‌ و مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.

به نوشته وبسایت شبکه روداوو، او گفت که ارتش ترکیه اخیرا هشت مقر جدید برای خود در منطقه کردستان دایر کرده است. به گفته وی شبه‌نظامیان گروهک تروریستی پ.ک.ک مراکز ثابتی در کوهها ندارند و دائما در حال تغییر موضع هستند و از تاکتیک غافلگیری استفاده می‌کنند.

او گفت که روستاهای واقع شده در مناطق جنگی در وضعیت بسیار بدی به سر می‌برند، به طوریکه بسیاری از مزارع آتش گرفته و در عملیات‌های اخیر ۱۷ روستا در منطقه «درکار»، ۱۴ روستا در منطقه «باتیفا» و هفت روستا در «کانی ماسی» خالی از سکنه شده‌اند و ساکنانشان خواستار پرداخت غرامت شده‌اند.

در دو روز گذشته یک هیأت پارلمانی مشترک از بغداد و اربیل از مناطق مرزی مورد حمله قرار گرفته در دهوک بازدید کردند تا در جریان خسارت وارده بر روستاها در پی حملات ترکیه قرار گیرند.

نیمه شب پنج‌شنبه نیز جنگنده‌های اف-۱۶ ترکیه چندین منطقه در استان دهوک را بمباران کردند که موجب آتش گرفتن چند مزرعه و باغ شد.

۴۷ روز از عملیات ارتش ترکیه در منطقه «جبل کیسته» و اطراف آن در استان دهوک می‌گذرد. عملیاتی که با اعتراض دولت عراق همراه شده و بغداد آن را نقض حاکمیت و تمامیت ارضی عراق می‌داند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها