پوتین: موضوع عرضه تکنولوژی ماهواره‌ای به ایران مزخرف است

پوتین: موضوع عرضه تکنولوژی ماهواره‌ای به ایران مزخرف است
شنبه 22 خرداد 1400 - 04:32

رئیس‌جمهور روسیه هرگونه قصد مسکو برای فروش و وعرضه تکنولوژی ماهواره‌ای به ایران را تکذیب کرد.

العالم-اروپا

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در گفت‌وگو با شبکه «ان.بی.سی» آمریکا گزارش رسانه‌‌ای درباره تصمیم کشورش برای عرضه فناوری ماهواره‌ای به ایران را تکذیب کرد و آن را «مزخرف» خواند.

وی با دروغ خواندن خبر روزنامه واشنگتن پست درباره قصد روسیه برای ارتقای سیستم ماهوراه‌ای ایران تصریح کرد: «برنامه‌هایی با ایران در رابطه با همکاری نظامی و تکنولوژی داریم، اما اینگونه خبرها صحت ندارد».

پوتین افزود: «من چیزی در این مورد نمی‌دانم و شاید کسانی که درباره این موضع سخن می‌گویند بیشتر می‌دانند. این مزخرف است».

اخیرا روزنامه واشنگتن پست به نقل از برخی از مسئولان آمریکایی مدعی شد که روسیه تصمیم دارد تا یک سیستم ماهواره‌ای پیشرفته به نام «کانوپوس» را به ایران تحویل دهد تا امکان ردگیری اهداف احتمالی نظامی در خاورمیانه و فراتر از آن فراهم شود.

واشنگتن پست افزود: سیستم ماهواره‌ای کانوپوس به ایران این امکان می‌دهد تا بر تاسیسات نفتی خاورمیانه و پایگاه‌های نظامی اسرائیل و آمریکا در منطقه به صورت مداوم نظارت داشته باشد.

پوتین در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با شبکه «ان. ی.سی» به روابط مسکو و واشنگتن در دوره ریاست جمهوری بایدن و مقایسه آن با دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ اشاره کرد و گفت: روابط میان آمریکا و روسیه به پایین‌ترین سطح خود طی سال‌های اخیر رسیده است.

رئیس جمهور روسیه : «ترامپ فرد فوق‌العاده‌ای است. وی در دوره ریاست جمهوری‌اش به هیئت حاکمه آمریکا وابسته نبود، اما بایدن کاملا یک آدم باسابقه است و کاملا با ترامپ فرق دارد».

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها