وزارت بهداشت: شیوه نامه‌های بهداشتی در شعب اخذ رأی به طور کامل رعایت می‌شود

وزارت بهداشت: شیوه نامه‌های بهداشتی در شعب اخذ رأی به طور کامل رعایت می‌شود
پنج‌شنبه 27 خرداد 1400 - 19:48

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تمامی شعبه های اخذ رأی به طور کامل در روز انتخابات اجرایی می شود تا شرایط مطلوب و ایمنی برای حضور مردم در محل صندوق های اخذ رای فراهم شود.

العالم - ایران/ سیاسی

" ایرج حریرچی" روز پنج شنبه در جریان آیین افتتاح بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرستان تکاب در آذربایجان غربی افزود: بیش از ۱۰ هزار شعبه اخذ رای به منظور کاهش تراکم جمعیت در شعبه ها در سراسر کشور اضافه شده است ضمن آنکه فاصله گذاری مناسب در حوزه های رای گیری نیز پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: در همه شعبه های اخذ رای ناظر بهداشتی وجود خواهد داشت و استفاده از وسایلی مانند استامپ در جریان فرآیند رای گیری حذف شده است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مردم برنامه رای دهی خود را به تمام طول روز تقسیم کنند افزود: مردم سعی کنند از ساعت هفت صبح به شعبه های اخذ رای مراجعه کنند تا شاهد ازدحام و تراکم جمعیت در ساعت های پایانی رای گیری نباشیم.

حریرچی با تاکید براینکه مردم به هیچ عنوان نگران احتمال شیوع بیماری کووید-۱۹ در شعبه های اخذ رای نباشند گفت: بهترین ناظر و عامل برای رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در زمان انتخابات خود مردم هستند از اینرو از همه درخواست می کنیم در هنگام رای دادن موارد بهداشتی را کاملا رعایت کنند.

وی اضافه کرد: وزارت بهداشت و درمان نیز همراه با وزارت کشور و نیروهای تظارتی در این زمینه آماده است و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در حوزه های اخذ رای در سراسر کشور را با جدیت و دقت رصد و کنترل می کند.

وی همچنین از مسوولان ستاد انتخابات استان ها و دانشگاه علوم پزشکی خواست در مدت باقیمانده تا انتخابات پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های جدید ستاد ملی کرونا را در رسانه‌ها برای مردم تبیین کنند تا عموم شهروندان نسبت به رعایت نکات بهداشتی اطلاع کافی داشته باشند.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها