هشتگ "سازمان ملل کودکان یمن را می‌کشد" ترند شد

هشتگ
شنبه 29 خرداد 1400 - 19:14

به دنبال اقدام خصمانه سازمان ملل متحد مبنی بر درج نام جنبش انصارالله یمن در فهرست ناقضان حقوق کودکان، هشتگ "#سازمان ملل کودکان یمن را می‌کشد" جزو داغ‌ترین ترندها در یمن شده است.

العالم- داغ‌های مجازی

به گزارش العالم، سازمان ملل جمعه در گزارشی اعلام کرد که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل تصمیم گرفته است که نام جنبش انصارالله را در فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان قرار دهد.

"محمد عبد السلام" رئیس هیات مذاکره کننده و سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن در سخنانی نسبت به اقدام سازمان ملل در درج نام این جنبش در "فهرست سیاه" کشورها و گروه‌های ناقض حقوق کودکان واکنش نشان داد.ه و گفته است: سازمان ملل به عنوان بستری به نفع کشورهای بزرگ کار می‌کند و درج نام انصارالله در "فهرست سیاه کشورها و گروه‌های ناقض حقوق کودکان" نیز جانبدارانه بوده

وی تصریح کرد: کشورهای عضو ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان بدترین جنایت‌ها را علیه کودکان انجام داده‌اند اما عربستان سعودی در فهرست مذکور قرار نگرفته است.

این مقام یمنی در توییتی نیز نوشت: موضع یمنی‌ها در قبال تجاوز ائتلاف سعودی به یمن دفاعی است. توقف جنگ و پایان محاصره به دست کسی است که به یمن تجاوز کرده و این کشور را در محاصره اقتصادی قرار داده است.

در همین حال، "محمد علی الحوثی" عضو شورای عالی سیاسی یمن و از رهبران برجسته انصارالله تاکید کرد که تصمیم دبیرکل سازمان ملل مطابق با حقایق میدانی و گزارش‌های کمیته‌های مستقل نیست.

وی در توییتی نوشت: این تصمیم سازمان ملل معامله باج‌خواهی برای تعیین دوباره گوترش به عنوان دبیرکل سازمان ملل را تأیید می‌کند و پیش از این نیز بان کی‌مون برای لغو قرار دادن عربستان در "لیست شرم" مورد باج خواهی قرار گرفته بود.

وی خواستار انتشار تصاویر جنایات جنگی علیه یمن در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف به منظور مشخص شدن و افشای حقیقت شد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز از این اقدام خصمانه سازمان ملل علیه جنبش انصارالله یمن انتقاد کرده‌ و نوشته‌اند که سازمان ملل جنبش انصارالله را در فهرست ناقضان حقوق کودکان قرار داده در حالی‌که ائتلاف متجاوز را که قاتل واقعی ملت یمن هستند، از این جنایت تبرئه کرده است.

کاربری به نام "سیف القدس" نوشته است: "جامعه جهانی و سازمان ملل متحد شریک اصلی در قتل ملت یمن هستند."

این حساب کاربری در توییت دیگری نیز نوشته است: "آمریکا ادعای دفاع از حقوق بشر در جهان را می‌کند؛ در حالی‌که آن ملت یمن را به قتل می‌رساند و محاصره می‌کند و اینک یمن، طبق گزارش‌های سازمان ملل، در بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان به‌سر می‌برد."

کاربر دیگری به نام "جمیله الورافی" در توییتی نوشته است: "#سازمان ملل کودکان یمنی را می‌کشد. نفاق جهانی علیه کودکان یمن."

"احمد الفاضلی" نیز در واکنش به درج نام انصارالله در فهرست گروه‌های ناقض حقوق کودکان، تصویری از ولیعهد سعودی با ردای آغشته به خون کودکان یمنی را منتشر کرده و نوشته است: سازمان ملل با انسانیت کاسبی می‌کند.

"بلال الغیاثی" نیز با انتقادی تند علیه متجاوزان به ملت یمن، نوشته است: "کودکان یمنی را از جنایت‌های آمریکا، سازمان ملل و آل سعود برهانید. کودکان یمن را از شر مجرمان و قاتلان خونخوار نجات دهید. #سازمان ملل کودکان یمن را می‌کشد."

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها