خطیب زاده: مذاکره بی‌پایان نخواهیم کرد

خطیب زاده: مذاکره بی‌پایان نخواهیم کرد
شنبه 5 تير 1400 - 19:57

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این‌که مذاکره بی‌پایان نخواهیم کرد، گفت: معتقدیم توافق امکانپذیر است، مشروط بر آن‌که آمریکا تصمیم بگیرد میراث شکست خورده ترامپ را کنار بگذارد.

العالم - ایران / سیاسی

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در توئیتی نوشت: ما به واسطه تعهد جدی خود به حفظ توافقی که ایالات متحده تلاش کرده بود آن را نابود کند، فعال‌ترین طرف در وین بوده‌ایم و اغلب پیش‌نویس‌ها را ما پیشنهاد داده‌ایم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: همچنان معتقدیم که توافق امکانپذیر است، مشروط بر آنکه ایالات متحده تصمیم بگیرد که میراث شکست خورده ترامپ را کنار بگذارد.

وی تصریح کرد: ایران مذاکره بی‌پایان نخواهد کرد.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام ۱۳ فروردین ماه به صورت مجازی و به منظور احیای برجام برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین این گفت‌وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال شود که از آن زمان تاکنون شش دور مذاکره در وین برگزار شده است.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی شرکت کننده در مذاکرات در آخرین اظهارنظر درباه این مذاکرات در ۳۰ خرداد ماه و پس از نشست کمیسیون مشترک برجام با بیان این‌که ملاک ما رسیدن به یک توافق خوب است، درباره روند مذاکرات گفت: به اواخر کار نزدیک شدیم، ولی مسیر باقی‌مانده ساده نخواهد بود.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها