تشریح علل کُند شدن تکمیل نیروگاه‌های ۲ و ۳ بوشهر

تشریح علل کُند شدن تکمیل نیروگاه‌های ۲ و ۳ بوشهر
يکشنبه 6 تير 1400 - 17:47

رئیس سازمان انرژی اتمی، گفت: تامین منابع مالی عامل کند شدن روند ساخت و تکمیل نیروگاه‌های ۲ و ۳ بوشهر شده است وبرای رفع این مشکل پیشنهاداتی را قرار است، به کمیسیون اقتصادی دولت ارائه کنیم و در صورت پذیرش، کار تکمیل، تسهیل خواهد شد.

العالم - ایران

علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگویی با بیان اینکه اکنون هزار مگاوات برق هسته‌ای تولید می‌شود و با تکمیل نیروگاه های 2 و 3 بوشهر این میزان به 3 هزار مگاوات خواهد رسید، گفت: هر کدام از نیروگاه‌‌ها هزار مگاوات برق تولید خواهند کرد، البته اکنون سه سال از زمان آغاز ساخت این دو نیروگاه می‌گذرد و برای تکمیل به 5 سال دیگر زمان نیاز است.

وی ادامه داد: تکمیل هر کدام از نیروگاه‌ها 8 سال به طول خواهد انجامید تا بتوانند وارد مدار شوند. اکنون تا حدودی در پرداخت اقساط خود به روس‌ها به دلیل مسائل اقتصادی و تحریم‌ها دچار مشکل شده‌ایم و نتوانسته‌ایم به موقع مبالغ را پرداخت کنیم و این موضوع موجب کند شدن، روند تکمیل و ساخت نیروگاه‌ها شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: امکان دارد، نیروگاه‌های 2 و 3 بوشهر طی 8 سال وعده داده شده، تکمیل نشود اما در صورت وجود گشایش اقتصادی امکان افزایش سرعت ساخت و تکمیل نیروگاه‌ها وجود دارد تا بتوان مقداری عقب ماندگی ها را جبران کرد.

صالحی تصریح کرد: برای رفع مشکل مالی و تامین هزینه‌های ساخت نیروگاه‌های 2 و 3 بوشهر قرار است، پیشنهاداتی را به کمیسیون اقتصادی دولت ارائه کنیم و در صورت تایید آنها، این پیشنهاد به هیئت وزیران ارسال خواهد شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها