شیوع انفجاری کرونا در ژاپن / افزایش ۲۰ درصدی مبتلایان

شیوع انفجاری کرونا در ژاپن / افزایش ۲۰ درصدی مبتلایان
چهارشنبه 9 تير 1400 - 20:22

افزایش شدید تعداد مبتلایان به کرونا در ژاپن به عنوان کشوری که میزبانی بازی‌های المپیک را برعهده دارد نگرانی زیادی در بین مقامات این کشور ایجاد کرده است.

العالم - آسیا

دولت کلانشهر توکیو می گوید روز چهارشنبه 714 مبتلای جدید به کرونا در پایتخت شناسایی شده است. این اولین بار از روز 26 ماه میلادی مه است که رقم روزانه مبتلایان جدید از 700 نفر فراتر رفته و نسبت به چهارشنبه هفته قبل 95 نفر افزایش داشته است.

میانگین روزانه طی یک هفته تا پایان روز چهارشنبه 4 / 508 نفر بود که در مقایسه با هفته قبل 3 / 20 درصد افزایش دارد.کارشناسان می گویند بعید به نظر می رسد که روند افزایشی اخیر ابتلا به کرونا به این زودی ها متوقف شود.

از سوی دیگر استان اوکیناوا، واقع در جنوب ژاپن می گوید در یک ابتلای جمعی به ویروس کرونا در یک بیمارستان دولتی در شهر اوروما 16 نفر جان خود را از دست دادند.

اوشیرو ریکو، رئیس دفتر بهداشت عمومی و مراقیت های پزشکی استانداری اوکیناوا روز چهارشنبه در یک نشست شورای این استان تعداد کل جان باختگان را به خبرنگاران اطلاع داد.

این استان در ماه جاری اعلام کرده بود که ابتلای جمعی ویروس کرونا در یک مرکز پزشکی در این شهر باعث ابتلای پنج نفر شده بود.

اوشیرو آشکار کرد که این مرکز پزشکی، بیمارستان دولتی اوکیناوا چوبو بود که بیماران کرونایی بدحال را که بیمارستان های دیگر نمی پذیرند برای درمان و بستری شدن می پذیرد.

این مقام افزود این شیوع انفجاری شامل 50 نفر، 36 بیمار بستری و 14 نفر از کارکنان بیمارستان بود. این استان جدا از آن پنج مورد ابتلا و مرگ که ابتدا اعلام کرده بود بقیه را بدون مرتبط دانستن با موارد ابتلای گروهی اعلام کرد. این استان 10 مرگ از 16 مرگ را اعلام نکرده بود.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها