عضو «عصائب اهل الحق»: گروه‌های مقاومت، چاره‌ای جز مقابله نظامی با آمریکا ندارند

عضو «عصائب اهل الحق»: گروه‌های مقاومت، چاره‌ای جز مقابله نظامی با آمریکا ندارند
پنج‌شنبه 17 تير 1400 - 20:04

عضو دفتر سیاسی جنبش «عصائب اهل الحق عراق» گفت که گروههای مقاومت عراق برای پاسخ دادن به هرگونه حمله آمریکا به نیروهای الحشد الشعبی، آمادگی کامل دارند.

العالم - عراق

«سعد السعدی» عضو دفتر سیاسی جنبش «عصائب اهل الحق عراق» تأکید کرد که گروه‌های مقاومت عراق، مخالف حضور آمریکا در این کشور هستند.

السعدی به خبرگزاری «شفق نیوز» گفت که حملات گروه‌های مقاومت به پایگاه‌های آمریکا به خاطر عهدی است که این گروه‌ها پس از جنایات متوالی آمریکایی‌ها علیه نیروهای الحشد الشعبی و ترور شهیدان سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» با خود بسته‌اند.

این در حالی است که اخیرا مناطق حضور تروریست‌های آمریکا در عراق هدف حملات بسیاری قرار گرفته که آخرین نمونه آن، راکت‌باران پایگاه آمریکایی «عین الاسد» در غرب عراق است.

السعدی همچنین گفت که «گروههای مقاومت طی روزهای آتی، عملیات خود را علیه حضور آمریکایی افزایش خواهند داد؛ [کشوری] که به حاکمیت عراق و مصوبات پارلمان و دولت احترام نمی‌گذارد».

این مسئول العصائب تصریح کرد، گروههای مقاومت به دیپلماسی، فرصت کافی دادند، ولی دولت آمریکا از این فرصت برای تعلل استفاده کرد، ولی دولت عراق «باید ضمن ایفای نقش خود، در جامعه بین‌الملل خواستار اخرج آمریکایی‌ها از خاک عراق باشد».

وی همچنین گفت که گروههای مقاومت، هیچ چاره‌ای جز مقابله نظامی با آمریکا ندارند و این گروهها، برای پاسخ دادن به هرگونه حمله آمریکا به نیروهای الحشد، آمادگی کامل دارند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها