همدردی خطیب‌زاده با دولت و مردم عراق در پی آتش سوزی در بیمارستان ناصریه

همدردی خطیب‌زاده با دولت و مردم عراق در پی آتش سوزی در بیمارستان ناصریه
سه شنبه 22 تير 1400 - 12:33

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی آتش سوزی در بیمارستان الحسین ناصریه با دولت و مردم عراق و خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد.

العالم - عراق

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (سه‌شنبه) در پی حادثه دلخراش آتش سوزی در بیمارستان الحسین ناصریه، با دولت و مردم عراق به ویژه خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد.

شب گذشته بر اثر آتش سوزی در مرکز قرنطینه بیماران کرونایی در ساختمان اصلی بیمارستان آموزشی امام حسین (ع) در مرکز شهر ناصریه مرکز استان ذی‌قار عراق، ۵۲ نفر کشته و ۲۲ تن دیگر زخمی شدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن اعلام مراتب تسلیت دولت و ملت کشورمان به دولت و مردم عراق خصوصا خانواده قربانیان، برای درگذشتگان این حادثه تلخ رحمت و غفران الهی و برای مجروحان آن سلامتی مسئلت کرد.

خطیب‌زاده آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارائه هرگونه مساعدت درمانی و پزشکی در این زمینه نیز اعلام کرد.

لازم به ذکر است، «ایرج مسجدی» سفیر ایران در بغداد هم در تماس با مقامات وزارت بهداشت عراق با ابراز تأسف شدید از وقوع این حادثه، از آمادگی ایران برای کمک به حادثه دیدگان خبر داد.

گفتنی است، برخی منابع رسانه‌ای نیز به نقل از مقامات حوزه بهداشت و سلامت عراق شمار کشته‌های این حادثه را ۵۸ نفر اعلام کرده و انتظار می‌رود که شمار قربانیان افزایش یابد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها