واکنش ایران به دخالت های آمریکا و غرب در قبال اعتراضات اخیر کوبا

واکنش ایران به دخالت های آمریکا و غرب در قبال اعتراضات اخیر کوبا
سه شنبه 22 تير 1400 - 20:30

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن محکوم کردن دخالت های آمریکا و غرب در قبال اعتراضات اخیر کوبا، خواستار پایان فوری تحریم های یکجانبه آمریکا علیه این کشور شد.

العالم- ایران/سیاسی

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (سه شنبه) در خصوص دخالت های آمریکا و برخی کشورهای غربی در قبال اعتراضات اخیر در کوبا با محکوم کردن هرگونه دخالت در امور داخلی این کشور، خواستار پایان فوری تحریم های یکجانبه آمریکا علیه دیگر کشورها از جمله کوبا شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: کوبا برای بیش از شش دهه با تحریم های گسترده ایالات متحده آمریکا مواجه بوده که اقتصاد و وضعیت معیشتی مردم این کشور را به ویژه در شرایط پاندمی کرونا با شرایط بغرنجی روبرو کرده است.

خطیب زاده اضافه کرد: در این شرایط که ایالات متحده خود مسئول اصلی مشکلات عدیده ایجاد شده برای مردم کوبا محسوب می شود، در قامت حامی اعتراضات کوبا ظاهر شده و با نقض آشکار قواعد تصریح شده بین المللی درصدد دخالت در امور داخلی این کشور برآمده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مواضع اصولی خود ضمن تقبیح تحریم‌های غیرقانونی آمریکا که عامل مهمی در سختی‌های اقتصادی مردم کوبا می باشد، هرگونه دخالت در امور داخلی این کشور را محکوم کرده و به عنوان کشوری که با تحریم های غیرقانونی و ظالمانه ایالات متحده آمریکا مواجه است، با مردم و دولت کوبا اعلام همبستگی کرده و خواستار پایان فوری تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کوبا است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها