نیروهای صنعاء «رحبه» در «مأرب»، را پس گرفتند

نیروهای صنعاء «رحبه» در «مأرب»، را پس گرفتند
پنج‌شنبه 24 تير 1400 - 11:43

پس از مانور رسانه‌ای ائتلاف سعودی مبنی بر تسلط بر شهر «رحبه» در جنوب «مأرب»، یک وب‌سایت یمنی گزارش کرد، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق به پس گرفتن برخی مناطق این شهر شدند.

العالم - یمن

چهارشنبه (دیروز، ۲۳ تیر) بود که رسانه‌‌های حامی ائتلاف سعودی در اخبار متعدد اعلام کردند، نیروهای ائتلاف متجاوز توانسته‌اند بر شهر «رحبه» در جنوب استان «مأرب» مسلط شوند و آن را از دست نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن خارج کنند.

در همین زمینه امروز (پنجشنبه) وب‌سایت «بوابتی» نوشت، نیروهای صنعاء که در نبرد دیروز رحبه در جنوب مأرب را از دست داده بودند، موفق شدند برخی مناطق آن را بازپس‌ بگیرند.

شهر مأرب آخرین مقر عناصر و مزدوران وابسته به امارات و عربستان سعودی در شمال یمن به شمار می‌رود. نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در نبرد چند ماه اخیر موفق شده‌اند بخش‌های زیادی از استان مذکور را به تصرف خود درآوردند.

ائتلاف سعودی- آمریکایی در ماه ژوئن بیش از ۴۵۲ حمله به استان مأرب (شرق پایتخت) داشت. بر اساس آمار منتشر شده، ائتلاف سعودی در این حملات شهرهای «صراوح»، «مدغل»، «رغوان»، «مجزر»، «رحبه» و «ماهلیه» را هدف گرفته است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها