اعتصاب غذای ۱۱ اسیر فلسطینی در آستانه عید قربان

اعتصاب غذای ۱۱ اسیر فلسطینی در آستانه عید قربان
دوشنبه 28 تير 1400 - 07:31

مرکز اسرای فلسطینی اعلام کرد که ۱۱ اسیر فلسطینی در آستانه عید قربان و در اعتراض به بازداشت اداری خود دست به اعتصاب غذا زدند.

العالم ـ فلسطین اشغالی

بنابر گزارش القدس العربی، مرکز اسرای فلسطینی خاطرنشان کرده است: این ۱۱ اسیر فلسطینی که در آستانه عید قربان و در اعتراض به بازداشت اداری (بدون محاکمه) دست به اعتصاب غذا زده اند، برخی از آن ها سابقه چند بار دستگیری و زندانی شدن را دارند، در زندان های نقب، ریمون و عوفر در بند هستند.

بر اساس این گزارش، از جمله این اسرا، محمد الزغیر ۳۴ ساله‌ صاحب سه فرزند است که از آوریل ۲۰۲۰ بدون تفهیم اتهام توسط رژیم صهیونیستی در بازداشت به سر می‌برد.

پیش تر هیأت امور اسرای فلسطینی اعلام کرده بود، بازداشت اداری (بدون محاکمه) نقض قوانین حقوق بشری است که بر اساس آن اسیر حق دارد دلیل بازداشت خود را بداند؛ اما رژیم اشغالگر مخالف آن است.

بر اساس این گزارش، حدود ۵۴۰ اسیر فلسطینی در زندان های رژیم اشغالگر در بازداشت اداری هستند و از اتهامات و زمان آزادی خود اطلاعی ندارند.

به گزارش منابع رسمی فلسطین، اکنون چهار هزار و ۶۵۰ فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برند که ۱۸۰ نفر از آنان کودک هستند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها