حمله هکری به سایت‌های بیمارستان‌های فلسطین اشغالی

حمله هکری به سایت‌های بیمارستان‌های فلسطین اشغالی
دوشنبه 28 تير 1400 - 16:41

یک وب‌سایت صهیونیستی گزارش کرد، به سایت‌های بزرگترین بیمارستان‌های این رژیم حمله سایبری شده و تلاش برای بازیابی داده‌ها جهت فعال کردن سرورها ادامه دارد.

العالم _ فلسطین اشغالی

وب‌سایت صهیونیستی «واللا» اعلام کرد، یک حمله سایبری به شرکت سیستم‌های اطلاعاتی « Piont» (پیونت) شده و از جمله سایت‌هایی که هک شده سایت‌های مربوط به بزرگترین بیمارستان‌های فلسطین اشغالی هستند.

بر اساس این گزارش، این حمله سایبری وب‌سایت بیمارستان‌های «رامبام» در حیفا، «هداسا-عین کارم» و «هداسا-جبل المشارف» در قدس اشغالی و دو وب‌سایت «سونول» (شبکه جایگاه‌های سوخت) و «آی دیجیتال» را هدف گرفته است.

واللا ضمن اعلام اینکه منشأ این حمله هکری دقیقا مشخص نیست، افزود، شرکت Piont به همراه متخصصان اینترنت در حال تلاش برای بازگردادن داده‌ها با هدف راه‌اندازی دوباره سرورها و برآورد میزان خسارت وارد شده هستند.

«تام کوین» از تحلیلگران شرکت امنیت یارانه‌ای « Security Joes» در این زمینه گفت، تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که وب‌سایت گروه Piont از بین رفته است. یک خطای سرور درباره اطلاعات حساس نیز کشف شده که سوءظن درباره حمله سایبری را افزایش می‌دهد. اگر حمله سایبری بوده باشد نگرانی بسیاری درباره افشای اطلاعات بیماران وجود دارد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که بر اساس نتایج تحقیق هفده سازمان رسانه‌ای که روز یکشنبه دیروز) منتشر شد، جاسپوس‌افزار یک شرکت صهیونیستی برای هک موفق ۳۷ گوشی‌ هوشمند متعلق به خبرنگاران، مقام‌های دولتی و فعالان پ از سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها