آل سعود از تعطیل کردن حج چه اهدافی را در سر می پروراند؟

آل سعود از تعطیل کردن حج چه اهدافی را در سر می پروراند؟
سه شنبه 29 تير 1400 - 17:12

کارشناسان معتقدند که پیام مقام معظم رهبری درباره حج امسال نشان دهنده آن است که محروم کردن میلیونها مسلمان از فریضه حج به خاطر کرونا نیست بلکه در راستای سیاست آل سعود جهت تعطیل کردن حج است.

العالم نظرکده

آنان گفتند که آل سعود از سالها قبل در تلاش است تا حج به عنوان نماد وحدت مسلمانان و یکی از ارکان دین مبین اسلام را تعطیل کند چرا که می شد با تدابیر بهداشتی این فریضه را برگزار کرد.

آل سعود در حالی به بهانه کرونا مانع شرکت حجاج بیت الله الحرام در مراسم حج می شود که به هزاران نفر در این کشور اجازه تجمع در یک مکان برای برگزاری مراسم رقص را داده است.

پیام مقام معظم رهبری در ادامه سنت حسنه ای است که حضرت امام خمینی (ره) در زمینه ضرورت برگزاری حج به عنوان یکی از ارکان اساسی اسلام و برائت از مشرکین، آن را پایه گذاری کردند.

به گفته کارشناسان، تصمیم آل سعود برای تعطیل کردن حج در واقع یک تصمیم آمریکایی است چرا که آمریکا از اتحاد جهان اسلام در جریان مناسک حج بسیار نگران است و به همین دلیل با تمام قوای نظامی، اطلاعاتی، تبلیغاتی و سیاسی اش می کوشد مسلمانان را متفرق کند لذا تعطیل کردن حج به معنای تلاش آل سعود جهت متوقف کردن مسیر امت اسلامی برای نهضت پیشرفت است.

کارشناسان خاطر نشان کردند که آل سعود هرگز به خاطر کرونا حج را تعطیل نکرده چرا که حجاج سوری، ایرانی و یمنی، از مدتها قبل از کرونا از آمدن به حج منع شده اند لذا این اقدام سعودی در واقع بخشی از روند عادی سازی روابط آل سعود با رژیم صهیونیستی است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها