دیدار بلینکن با امیر و ولی‌عهد کویت

دیدار بلینکن با امیر و ولی‌عهد کویت
پنج‌شنبه 7 مرداد 1400 - 13:55

منابع رسانه‌ای با اشاره به حضور آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در کویت خبر دادند، وی در دیدار با امیر و ولی‌عهد این کشور حاشیه جنوب خلیج فارس، درباره «آخرین تحولات منطقه» رایزنی کرد.

العالم - آمریکا
وزیر خارجه دولت جو بایدن بعد از پایان سفر به دهلی نو و دیدار با مقام‌های هند، امروز پنجشنبه در کویت با مقام‌های ارشد این کشور دیدار کرد.

«آلینا رومانفسکی» سفیر آمریکا در کویت از دیدار آنتونی بلینکن وزیر خارجه دولت جو بایدن با شیخ نواف احمد صباح امیر کویت و مشعل الأحمد الصباح ولی‌عهد این کشور خبر داد.

در پیام توییتری رومانفسکی دو عکس از دیدار سه جانبه و همزمان وزیر خارجه آمریکا با امیر و ولی‌عهد کویت منتشر شده است.

دیدار بلینکن با امیر و ولی‌عهد کویت

سفیر واشنگتن در کویت در توضیح دیدار آنتونی بلینکن وزیر خارجه دولت اوباما با مقام‌های ارشد کویت خبر داد، او ضمن اعلام تعهد آمریکا به «شراکت استراتژیک ایالات متحده و کویت، بر لزوئم تقویت پیوندها و روابط بین دو کشور تاکید کرد».

برخی رسانه‌های منطقه از قبیل «العربیه» درباره حضور وزیر خارجه آمریکا خبر دادند، این مقام ارشد واشنگتن با امیر و ولی‌عهد کویت درباره «آخرین تحولات منطقه» رایزنی کرد.

هفته گذشته برخی رسانه‌های آمریکایی گزارش داده بودند که آنتونی بلینکن چهارم تا ششم مرداد به هند و کویت می‌رود تا با مقام‌های این دو کشور در خصوص موضوعاتی چون افغانستان و ایران گفت‌وگو کند

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها