وزیر خارجه سوریه: روابط دمشق و تهران الگوست

وزیر خارجه سوریه: روابط دمشق و تهران الگوست
پنج‌شنبه 7 مرداد 1400 - 22:58

فیصل المقداد وزیر امورخارجه سوریه شامگاه پنجشنبه در دیدار با هیأت ایرانی به دمشق گفت که روابط کشورش با ایران به الگویی در همه زمینه‌ها تبدیل شده است.

العالم - ایران / سیاسی

المقداد این سخنان در دیدار با "وحید جلال زاده" رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران و هیأت همراه در دمشق گفته است.

در این باره تأکید کرد که نقش مهم مردم، حکومت و نمایندگان ایران در حمایت از پایداری سوریه و تقویت توان خود در مقابله با جنگ تروریستی تحمیلی بر آن داشته‌اند، موجب مباهات دولت دمشق است.

وی تأکید کرد که روابط سوریه و ایران به الگویی در همه زمینه‌ها [برای دیگر کشورها] تبدیل شده است.

المقداد همچنین بر حمایت کشورش از ایران در مقابله با تمام تلاش‌هایی که برای کمرنگ کردن دستآوردهای ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی به دست آمده است، تأکید کرد و گفت که مردم سوریه به قدرت ایران برای عبور از همه مشکلات و [تحریم‌های تحمیلی] اقتصادی اطمینان دارند و از مواضع و سیاست‌های تهران در موضوع هسته‌ای دفاع می‌کنند.

در این دیدار همچنین روابط دوجانبه میان دو کشور و راه‌های گسترش و تقویت آن در همه زمینه‌ها با هدف مقابله با چالش‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جلال زاده نیز در این دیدار گفت که روابط ایران و سوریه به سال‌ها پیش از جنگ سوریه باز میگردد.

وی این روابط را براساس همکاری، هماهنگی و حمایت‌های متقابل در همه زمینه‌ها دانست و گفت که دیدارهای متقابل و هماهنگی‌ها میان مجلس دو کشور نقش مهمی در تقویت این همکاری و افزایش سطح روابط دمشق و تهران داشته است.

جلال زاده پس از دیدار با مقداد نیز در گفت وگوی مطبوعاتی، دیدار با مسؤولان سوری را سازنده خواند.

وی این دیدار را نویدبخش ارتقای روابط دوجانبه و گسترش همکاری اقتصادی و بازرگانی و نیز همکاری در بازسازی و فعال شدن توافقنامه‌ها فیمابین نست.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ایران ضمن تأکید بر عمق روابط ایران و سوریه و ضرورت تقویت راه‌های همکاری میان دو کشور در راستای منافع دو ملت گفت هیچ کسی نمی‌تواند بر روابط تهران و دمشق تأثیر بگذارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها