پیام تبریک رهبر نهضت اسلامی بحرین برای آزادی شیخ زکزاکی

پیام تبریک رهبر نهضت اسلامی بحرین برای آزادی شیخ زکزاکی
سه شنبه 12 مرداد 1400 - 10:06

رهبر نهضت اسلامی و انقلاب بحرین در پیامی ضمن تبریک برای آزادی رهبر جنبش اسلامی نیجریه، خطاب به وی گفت: «این جهاد، صبر و به فضاحت کشاندن ظالمان گوارایتان باد».

العالم - بحرین

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر نهضت اسلامی و انقلاب بحرین طی پیامی آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه را تبریک گفت.

متن این پیام که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «مرکز المقاوم» منتشر شد، به این شرح است:

«سلام بر شما شیخ عزیزمان، جناب شیخ ابراهیم زکزاکی _مجاهد فی سبیل الله، فردی غیرتمند نسبت به اسلام و کرامت انسانی، مشتاق و کوشا برای آزادی شرافتندانه انسان‌ها_ سلام علیکم ورحمت الله و برکاته.

بجاست که روز آزادی شما از زندان ظالمان، روز شادی حقیقی مؤمنین و تمام کسانی باشد که قدر نقش فردی چون شما در حمایت از آزادی و برادری را می‌دانند و برای اشاعه حق و عدالت تلاش می‌کنند و برای خودشان، یارانشان و همه مردم چیزی جز عزت، کرامت و آزادی را نمی پسندند و در حد استطاعتشان با ظلم می جنگند.

این جهاد و صبرتان بر آزار و اذیت‌ها در راه خداوند گوارایتان باد! گواریتان باد که با برائت جستن و رهایی از همه آنچه از شما بدور است و می خواستند به شما بچسبانند، آنان‌که در حقتان ظلم نمودند را به فضیحت کشاندید.

سپاس از همه کسانی‌که با ایمان به نقش مجاهدانه و تلاشتان برای همه انسان‌ها یاری و نصرتتان نمودند؛ چه مسلمانان و چه غیر مسلمانان.

خداوند شما و همسر کریمه‌تان را یاری بفرماید، صحت و سلامت کامل بخشد و شما و جمیع عزیزانتان از مؤمنین و مؤمنات را در کنف رحمت و عنایش و همگان را در سپر مستحکم خود قرار دهد».

چند روز پیش، رسانه‌های نیجریه‌ای خبر دادند که شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی این کشور و همسرش توسط دادگاه عالی ایالت کادونا از تمام اتهام های وارده تبرئه و آزاد شدند.

بنا بر این گزارش، قاضی در جلسه دادگاه که نزدیک به ۸ ساعت به طول انجامید، آن‌ها را از اتهام‌های اخلال در نظم عمومی و اجتماع غیر قانونی تبرئه کرد.

شیخ زکزاکی از آذر ۱۳۹۴ با حمله نیروهای ارتش و پلیس به اقامتگاه وی در ایالت «کادونا» در شمال نیجریه بازداشت شد؛ یورشی که در نتیجه آن تعداد زیادی شهید و زخمی شدند. نیروهای امنیتی و نظامی نیجریه، «زینت ابراهیم» همسر شیخ زکزاکی را هم دستگیر کردند.

بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری این کشتار را محکوم کردند. سازمان عفو بین‌الملل نیز اوایل اردیبهشت ۱۳۹۵ گزارش داد که ارتش نیجریه مرتکب کشتار شیعیان، دفن آنها در گورهای جمعی و نابود کردن اسناد مرتبط با این جنایت شده است. نیروهای امنیتی نیجریه بارها در گذشته به تجمع هواداران شیخ ابراهیم زکزاکی حمله کردند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها