تداوم حمایت کره جنوبی از تلاش‌ها برای احیای برجام

تداوم حمایت کره جنوبی از تلاش‌ها برای احیای برجام
پنج‌شنبه 14 مرداد 1400 - 14:48

قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی پس از دیدارش با عراقچی در توئیتی نوشت: حمایت دیپلماتیک کره از تلاش‌ها برای احیای برجام ادامه خواهد داشت.

العالم- آسیا

«چوی جونگ کان» قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی و فرستاده ویژه رئیس جمهور این کشور که به منظور شرکت در مراسم تحلیف آیت الله سید ابراهیم رئیسی به تهران سفر کرده، پس از دیدار دیروزش با «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه توئیترش نوشت: «اینجا در تهران، ملاقات‌های بسیار سازنده و پربار با عباس عراقچی و انریکه مورا (معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا) داشتم.

وی افزود: حمایت دیپلماتیک کره از تلاش ها برای احیای برجام ادامه خواهد داشت. اهمیت فراوانی برای روند صلح جهان و شبه جزیره کره دارد.

به گزارش فارس، قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی دیروز (چهارشنبه) با سید عباس عراقچی دیدار کرد. عراقچی در این دیدار مرتبط کردن منابع ارزی بلوکه شده ایران در سئول با مذاکرات برجام را غیرقابل قبول خواند.

چوی جونگ کان با اشاره به سه بار سفر خود به تهران ظرف مدت کمتر از ٦ ماه، آن را ناشی از اراده و خواست دولت کره برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران ذکر و تأکید کرد که دولت کره مصمم است همه تلاش خود را برای حل مشکلات و از جمله رفع محدودیت از منابع ارزی ایران در این کشور به کار گیرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها