درخواست آمریکا از اسرائیل برای اجتناب از کوچ اجباری فلسطینیان

درخواست آمریکا از اسرائیل برای اجتناب از کوچ اجباری فلسطینیان
جمعه 15 مرداد 1400 - 08:44

وزارت خارجه ایالات متحده از رژیم صهیونیستی خواست تا از آواره کردن و کوچ اجباری خانواده‌های فلسطینیان ساکن محله «الشیخ جراح» در قدس اشغالی پرهیز کند.

العالم - آمریکا

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت که پیشنهادی که دادگاه اسرائیلی در تاریخ دوم آگوست مطرح کرد، باید خود طرف‌های اسرائیلی و فلسطینی آن را بررسی و درباره آن تصمیم گیری کنند.

وی تصریح کرد: این هفته و پیش از آن بارها اعلام کردیم که خانواده‌های فلسطینیان نباید از منازل خود که سال‌ها در آن زندگی می‌کنند، آواره شوند لذا از اسرائیل می خواهیم که از کوچ اجباری یا هر گونه اقدامات دیگر که باعث بروز تشدید می شود و تلاش ها برای فعال کردن طرح راه حل دو دولتی بر اساس مذاکره را تضعیف می کند، امتناع ورزد.

به گزارش روسیا الیوم، پرایس از پاسخ دادن به سوالی درباره اینکه آیا هیچ دیپلمات‌ آمریکایی با طرف فلسطینی درباره سازش بر سر پرونده شیخ الجراح ارتباطی برقرار کرده است یا نه، خودداری کرد.

سه ماه پیش تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای تخلیه و سپس تخریب منازل فلسطینیان در این محله به خیزش مردمی و پس از آن، به جنگ 11 روزه ختم شد که طی آن چهار هزار راکت و موشک به شهرها و شهرک‌‌های صهیونیست‌نشین شلیک شد و رژیم تل‌‌آویو مجبور شد از تخلیه این محله منصرف شود.

با این حال محدودیت‌های امنیتی در این محله کماکان پا برجاست و معترضان فلسطینی بارها در راهپیمایی‌های خود، خواستار برداشته شدن محدودیت‌ها در این محله و لغو کوچ اجباری ساکنان مسلمان الشیخ جراح شدند.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها