4 کاروان لجستیک آمریکا در عراق هدف قرار گرفت

4 کاروان لجستیک آمریکا در عراق هدف قرار گرفت
سه شنبه 2 شهريور 1400 - 13:58

منابع آگاه از هدف قرار گرفتن چهار کاروان لجستیک آمریکا در عراق تا ظهر امروز (سه‌شنبه) خبر دادند.

العالم - عراق

منابع عراقی، در خبری فوری از هدف قرار گرفتن دو کاروان لجستیک دیگر ارتش آمریکا در استان «الدیوانیه» عراق خبر داد.

این در حالی است که کمتر از دو ساعت پیش، دو کاروان لجستیک دیگر آمریکا در استان‌های المثنی و ذی‌قار هدف قرار گرفته بودند.به کاروان نخست در شهر الناصریه و به کاروان دوم در شهر السماوه حمله شده بود.

به اعلام منابع رسانه‌ای،گروه موسوم به «قاصم الجبارین» مسئولیت این حملات را برعهده گرفته است.

منابع عراقی در روزهای گذشته نیز از حمله به چند کاروان آمریکا در بخش‌های مختلفی از خاک عراق خبر داده بودند.

در طول هفته به تعدد، محموله‌های مورد نیاز نیروهای آمریکایی و همچنین تسلیحات سبک از طریق کامیون‌ها و به واسطه شرکت‌های عراقی از مرز «جریشان» کویت وارد عراق می‌شود؛ گذرگاهی که دولت بغداد تسلط و نظارتی بر آن ندارد.

استفاده مداوم ائتلاف آمریکایی از این گذرگاه بدون نظارت دولت مرکزی عراق انتقاد محافل سیاسی این کشور را برانگیخته است، به طوریکه «بدر الزیادی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، پیشتر بر ضرورت نظارت دولت بر گذرگاه مرزی «جریشان» مانند سایر گذرگاه‌های مرزی کشور تاکید کرد و باقی ماندن این گذرگاه به این شکل را خطری برای حاکمیت عراق دانست.

پارلمان عراق در دی ماه سال ۹۸ در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سابق سازمان الحشد الشعبی عراق، طرح اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور را تصویب کرد؛ اما آمریکا همچنان بر حضور نظامیان خود در خاک عراق اصرار می‌ورزد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها