طالبان: ترکیب دولت جدید افغانستان به‌زودی اعلام می‌شود

طالبان: ترکیب دولت جدید افغانستان به‌زودی اعلام می‌شود
يکشنبه 7 شهريور 1400 - 11:35

همزمان با تکمیل خروج آمریکا از افغانستان، مقامات طالبان از تشکیل و اعلام دولت جدید در این کشور طی هفته‌های آینده خبر دادند.

العالم - آسیا

مقامات طالبان اعلام کردند همزمان با خروج نیروهای آمریکایی، احتمالا ترکیب کامل دولت در هفته‌های آینده اعلام شود.

«ذبیح الله مجاهد»، سخنگوی طالبان به رسانه‌ها گفت که آنها تاکنون فرماندهان پلیس 9 ولایت را معرفی کردند.

این در حالی است که آمریکا تلاش دارد تا پیش از زمان تعیین شده برای خروج نیروهای خارجی (31 آگوست) تمام شهروندان خارجی و همچنین همکاران افغان را از فرودگاه کابل خارج کند.

طالبان پس از تسلط بر کابل، با برخی از سیاستمداران سابق افغانستان در مورد نحوه تشکیل یک دولت فراگیر صحبت کرده و همواره گفته است که به دنبال شکل دادن به یک دولت همه شمول است.

مجاهد همچنین در گفت‌وگو با رویترز ضمن محکومیت حملات هوایی آمریکا علیه داعش، گفت: این اقدام حمله آشکار به قلمرو افغانستان است، اما با این وجود وی خواستار ادامه فعالیت دیپلماتیک کشورهای غربی و آمریکا در افغانستان شد.

سخنگوی طالبان درباره زمان تشکیل کابینه نیز گفت: ترکیب کابینه احتمالا طی چند هفته آینده مشخص خواهد شد.

این مقام ارشد طالبان درباره احتمال حضور زنان در دولت نیز توضیح داد: مسئله حضور زنان در دولت به رهبری طالبان مرتبط بوده و وی در مورد اینکه رهبران چه تصمیمی خواهند گرفت، نمی‌تواند پیش بینی کند.

وی همچنین درباره مشکلات اقتصادی نیز گفت: مشکلات اقتصادی که در حال حاضر وجود دارد پس از تشکیل دولت به مرور برطرف خواهد شد.

سخنگوی ارشد طالبان در پایان به کاهش نرخ افغانی دربرابردلار نیز گفت: کاهش نرخ ارز در برابر دلار موقتی بوده و به زودی و پس از سرگیری فعالیت های اقتصادی به حالت عادی خود بازخواهد گشت.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها