قدردانی ویژه فیصل المقداد از مقام معظم رهبری

قدردانی ویژه فیصل المقداد از مقام معظم رهبری
يکشنبه 7 شهريور 1400 - 18:27

وزیر امور خارجه سوریه در دیدار همتای ایرانی ضمن قدردانی ویژه از مقام معظم رهبری، به ملت ایران برای برگزاری انتخابات پرشور تبریک گفت.

العالم _ سوریه

فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه امروز (یکشنبه) پس از دیدار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دمشق به صورت ویژه از مقام معظم رهبری تشکر کرد و به ملت ایران برای برگزاری انتخابات پرشور تبریک گفت.

وی به اوضاع افغانستان اشاره کرد و افزود: کشورهای غربی چه در قالب ناتو و چه نیروهای آمریکایی که نیروهای خود را به افغانستان گسیل داشته بودند، شکست سنگینی خوردند.

وزیر خارجه سوریه اضافه کرد: ما و جمهوری اسلامی ایران در کنار هم و در برابر تروریسم و جنگی که علیه سوریه تحمیل شد، مقاومت کردیم.

وی به برنامه هسته ای ایران و فشارهای آمریکا علیه این برنامه و مقاومت سنگین ایران در این زمینه اشاره کرد و گفت: این موضوع ثابت کرد ملت ایران با تمامی طیف هایش هرگز تسلیم نمی شود. اراده ملت ایران ثابت کرد تسلیم پذیر نیستند.

وزیر خارجه سوریه ادامه داد: مقاومت ایران و سوریه و هر آن کسی که تلاش می کند عدالت و آزادی را محقق و استقلال خود را حفظ کند، در نهایت بر تروریسم پیروز می شود و ثابت می کند هیچکس نمی تواند نسبت به توانایی ما تردید داشته باشد.

وی به تحریم هایی که آمریکا تلاش کرد علیه سوریه و ملت ایران تحمیل کند ، پرداخت و گفت: این تحریم ها تلاشهایی غیرانسانی و غیراخلاقی است و متضرر اصلی آن ملتها هستند، اما همین فرصتی شد هم در ایران و هم سوریه که اقدام به توسعه اقتصادی و فرهنگی و … شود.

المقداد در پایان اظهار داشت: از حضور دوست و برادرم آقای امیرعبداللهیان در سوریه خرسندم و در دیدار خود پرونده های مختلف سیاسی و اقتصادی و مسائل دوجانبه را دنبال می کنیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها